Понедельник, 3 августа 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Як працює військовий сервіс і рекрутинг на Чернігівщині

Як працює військовий сервіс і рекрутинг на Чернігівщині


Як в умовах карантину в режимі «онлайн» працює військовий сервіс і рекрутинг на Чернігівщині.

Заходи карантину, запроваджені в країні як запобіжний захід щодо поширення коронавірусної інфекції COVID 19, локалізації та подолання її наслідків, суттєво ускладнили роботу і територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Але, попри це, військовослужбовці та працівники центрів, зокрема на Чернігівщині, продовжують надавати як сервісні послуги, так і агітувати та підбирати потенційних кандидатів на військову службу за контрактом. Тільки нині переважно в режимі «онлайн»…

— В умовах карантину територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Чернігівської області, — розповів заступник обласного військового комісара підполковник Вадим Лільчицький, – працюють як і більшість державних підприємств з дотриманням певних вимог безпеки як для своїх співробітників так і відвідувачів. Наразі доступ відвідувачів на територію установи мінімізовано. Разом з тим життя триває, у громадян виникають проблемні питання, які необхідно вирішувати. Тому керівництвом ТЦК та СП прийнято рішення надавати сервісні послуги в «онлайн» режимі. Для цього застосовується офіційна сторінка в соціальній мережі Facebook, де постійно проводиться інформування населення з важливих питань. Також активно працюють наші чергові на ресепшені, які через телефонні дзвінки, поштові та електронні листи приймають звернення громадян. Звернення своєчасно опрацьовуються, а кваліфіковані роз’яснення у визначені законодавством терміни надсилаються адресатам. Найбільше турбують людей питання приписки, проведення весняного призову, проходження військової служби за контрактом, соціальні пільги, щодо оформлення пенсійних справ тощо. У разі неможливості вирішення важливих питань «онлайн», як виняток, громадяни запрошуються до центру, але з дотриманням усіх необхідних обмежень та заходів безпеки. На сьогодні, з початку введення карантину, послугами ТЦК та СП скористалися та отримали кваліфіковану допомогу понад 700 громадян.

Про особливості проведення відбору кандидатів на військову службу за контрактом розповів заступник військового комісара – начальник сектору комплектування Чернігівського обласного ТЦК та СП полковник Сергій Шатило.

— Комплектування армійських лав військовослужбовцями-контрактниками в умовах ведення війни, яку ніяким карантином не зупиниш, є одним із пріоритетних напрямів, який вимагає посиленої уваги, — зазначив Сергій Шатило. – Але, звісно, в умовах загрози поширення інфекції, ми змушені були перейти на безконтактну роботу з кандидатами, так би мовити в режимі «онлайн». Тож в першу чергу посилили агітаційну роботу. Значно збільшили обсяг рекламної продукції, яка розміщується на дошках оголошень, плакатах, біг-бордах на центральних вулицях та поблизу державних установ і культурних центрів в усіх населених пунктах Чернігівщини. Інформацію про порядок і умови прийому на військову службу за контрактом, наші контактні дані зацікавлені люди можуть дізнатися і зі шпальт газет, інтернет-сайтів області, зокрема і сторінки ТЦК в соціальній мережі Facebook. Також у нас створено додатково «гарячі лінії», як в обласному центрі, так і в районах, які обслуговують фахівці підрозділу рекрутингу фактично цілодобово.

Сергій Шатило

Прийом кандидатів на військову службу за контрактом територіальними центрами здійснюється лише після спілкування «онлайн», уточнення його нинішнього стану здоров’я, роз’яснення вимог до кандидата, положень проходження служби, категоричного дотримання заходів безпеки під час безпосередньої співбесіди. За необхідності, вся інформація, зокрема перелік необхідних документів, кандидатам надсилається на електронну пошту або адресним листом.

Нині кандидати на службу за контрактом медичну комісію проходять індивідуально в місцевих лікарнях, а якщо це неможливо, у військовому госпіталі в Чернігові, де для цього створені відповідні умови. Поряд з цим фахівці ТЦК уточнюють через відповідні лікарські установи та працівників національної поліції, чи перебуває кандидат на самоізоляції, обсервації тощо.

Безпосередньо в обласному територіальному центрі комплектування прийом громадян, які пройшли медкомісію з позитивним результатом та підготували необхідні документи, проводиться з дотриманням заходів безпеки, тобто перевіркою температурного режиму, зовнішнього огляду. Після перевірки документів з кандидатом проводиться співбесіда, професійний відбір, а також погоджується майбутнє місце служби, кожен обирає сам де і ким він бажає служити. Після співбесіди кандидат отримує особову справу і направлення до військової частини. Переїзд до місця служби проводиться транспортом військової частини, або за домовленістю з органами місцевої влади. Безпосередньо перед відправкою проводиться додатковий огляд людини черговим лікарем, а після прибуття до військової частини – поглиблений медичний огляд повторно.

— За час карантину кількість кандидатів, яких ми відправляємо до військових частин, зменшилася до 25-30 відсотків, — розповідає далі офіцер. – Справа у тому, що нині ми можемо направляти безпосередньо до військових частин тільки кандидатів, які брали участь в АТО/ООС, проходили військову службу, до того ж не менше п’яти років тому, та не потребують перепідготовки, тобто йдуть служити за своєю військово-обліковою спеціальністю. Інші ж кандидати повинні пройти підготовку в навчальних центрах, набір до яких наразі призупинено. На сьогодні у нас понад сто таких осіб. Вони отримали необхідні роз’яснення і чекають завершення карантинних обмежень.

Слід зазначити, що з початку поточного року, не зважаючи на карантинні обмеження, Збройні Сили України, на контрактній основі, поповнили понад 200 чернігівців.

Олександр Парій,

Інформагентство Міноборони України, «АрміяInform» (м. Чернігів)


Комментирование закрыто

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/