Вторник, 9 марта 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Українські письменники з Чернігова стали киргизькими академіками

Українські письменники з Чернігова стали киргизькими академіками


Відомі українські письменники, перекладачі та журналісти Тетяна і Сергій Дзюби (пані Тетяна – ще й науковець: літературознавець, доктор наук із соціальних комунікацій, професор) стали нині академіками Міжнародної громадської Академії Поезії Киргизької Республіки.

Цю Міжнародну Академію очолює видатний киргизький письменник Айдарбек Сарманбетов, в перекладі якого побачила світ книга віршів Тетяни і Сергія Дзюби «Веселка на віях», котра одразу отримала значний резонанс. Зокрема, поетичну збірку українців високо оцінили в Академії, Посольстві Киргизстану в Україні та у Посольстві України в Киргизькій Республіці.

Тож талановите творче подружжя з Чергова прийняли до Академії в Бішкеку із задоволенням. А після закінчення карантину українці урочисто отримають дипломи-посвідчення і почесні медалі академіків – у Киргизстані чи Посольстві Киргизької Республіки в Україні.

Отож тепер Тетяна і Сергій Дзюби – члени Академій і творчих Спілок Німеччини, Бельгії, Румунії, Угорщини, Болгарії, Казахстану, Македонії, Удмуртії та Киргизстану. А пані Тетяна – академік Національної Академії наук вищої школи Республіки Казахстан. До речі, у Казахстані чернігівці ще й нагороджені державними орденами аль-Фарабі – видатного мудреця, дуже шанованого в усьому мусульманському світі. Ордени виготовлені зі срібла.

Ярослав Савчин,

письменник, перекладач, прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України


Комментирование закрыто

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/