Среда, 2 декабря 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Україна торік втратила майже 50 тис. нових підприємців

Україна торік втратила майже 50 тис. нових підприємців


Портал відкритих даних «Opendatabot» повідомив, що у 2019 року в Україні було зареєстровано на 15% менше фізичних осіб-підприємців (ФОП), ніж у 2018 році. За їхніми підрахунками, за рік Україна втратила майже 50 тис. нових підприємців.

На думку депутата Чернігівської міської ради Богдана Ткаченка, ситуація з реєстраціями суттєво змінилася у квітні, майже відразу після президентських виборів – українці почали боятися ставати підприємцями та пішли «у тінь».

«Поміж причин: закон про РРО; закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг; закон про збір та облік ЄСВ; закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо подання єдиної звітності з ЄСВ та податку на доходи фізосіб. Тобто, упродовж року нинішня влада крок за кроком відбивала в українців бажання займатися підприємництвом», — вважає депутат міськради.

Також нещодавньою постановою Нацбанку ФОП заборонили витрачати кошти із підприємницьких рахунків для власних потреб, що містить небезпеку необґрунтованого блокування коштів ФОПів.

Богдан Ткаченко зі своєю фракцією у Чернігівській міській раді закликає владу одуматися та не знищувати підприємництво в Україні. На думку депутата, це призведе лише до подальшого скорочення доходів державного бюджету, доходів громадян та соціального напруження у суспільстві.

Як повідомлялося раніше, у Чернігівській міськраді ініціювали звернення до Президента України Володимира Зеленського щодо скасування законів, які звужують можливості розвитку підприємництва.

Підставою для звернення стали схвалені у вересні парламентом закони №128 і №129, що передбачають «загальну фіксацію» — зобов’язання мати касовий апарат для більшості підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування.

На фото: Богдан Ткаченко


Комментирование закрыто

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/