Воскресенье, 24 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
У Чернігові розповіли про правила безпеки в агропромисловій сфері

У Чернігові розповіли про правила безпеки в агропромисловій сфері


Погодні умови в цьому році сприяють ранньому початку весняно-польових робіт в господарствах Чернігівської області. Статистика свідчить про те, що досить часто саме цієї пори року трапляється найбільше випадків, пов`язаних з отриманням травм при виконанні сільськогосподарських робіт. 

Про дотриманні правил безпеки під час весняно-польових робіт розповідає начальник відділу профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області Микола Манжула.

Аналізуючи досвід минулорічних посівних кампаній, хочу привернути увагу до необхідності подбати про життя та здоров’я працівників. Кожний четвертий нещасний випадок пов'язаний з виробництвом стається саме в сільськогосподарській галузі. В основі таких випадків є організаційні та психофізіологічні причини, тобто ті, які пов’язані саме з організацією роботи, виконанням інструкцій з охорони праці, уважністю працівника та його готовністю до виконання поставленого завдання.

Працівнику не може пропонуватися робота, яка за медичним висновком протипоказана йому за станом здоров'я. До виконання робіт підвищеної небезпеки та тих, що потребують професійного добору, допускаються особи за наявності проходження медогляду. Людина має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я або для людей, які його оточують, або для виробничого середовища чи довкілля. Працівник зобов'язаний негайно повідомити про це безпосереднього керівника або роботодавця. Факт наявності такої ситуації, за необхідності, підтверджується спеціалістами з охорони праці підприємства за участю представника профспілки, членом якої він є або уповноваженої працівниками особи з питань охорони праці (якщо професійна спілка на підприємстві не створювалася), а також страхового експерта з охорони праці Фонду соціального страхування.

Роботодавець зобов'язаний забезпечити працівників за рахунок підприємства засобами індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору і подбати про те, аби вони знали інструкції з охорони праці, що діють у межах підприємства та встановлюють правила виконання робіт на його території, у виробничих приміщеннях, в полі де контроль з боку адміністрації значно ускладнений, а також розробити та затвердити механізм контролю за додержанням працівниками технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці;

Під час проведення весняно — польових робіт найбільше нещасних випадків стається безпосередньо в полі або при переміщенні транспортних засобів з однієї ділянки на іншу. Зафіксовані випадки, коли працівниками допускається вихід із кабіни трактора під час руху. В таких випадках людина попадає прямо під заднє колесо трактора із відповідними тяжкими наслідками. Обслуговування механізмів, що обертаються без їх повної зупинки призводить до травматичної ампутації кінцівок. Відпочинок в необлаштованих для цього місцях — є основною причиною наїзду транспортних засобів на відпочиваючих.

Для унеможливлення аналогічних випадків, в першу чергу, необхідно провести заходи щодо посилення трудової та виробничої дисципліни.

Вся техніка повинна пройти технічний огляд і при необхідності ремонт, повинні бути встановлені огородження рухомих елементів.

Працівники, які працюють на сільськогосподарських машинах під час виконання робіт повинні бути одягнені в спецодяг, спецвзуття та використовувати засоби індивідуального захисту . Вони мають бути забезпечені також питною водою та засобами пожежогасіння. Адміністрація має потурбуватися про те, щоб були визначені та відповідним чином обладнані місця для відпочинку працівників у полі, споживання їжі та паління.

Дуже важливо в цей період провести необхідну профілактичну роботу про недопущення появи на робочому місці або при виконанні робіт працівника в нетверезому стані. Порушники наказом керівника повинні бути відсторонені від роботи та спроваджені за межі території підприємства.

Своєчасно проведені профілактичні заходи з охорони праці допоможуть зберегти життя та здоров’я людей і це буде значним позитивним результатом проведення весняно — польових робіт.


Комментирование закрыто

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/