Вторник, 14 мая 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Смолинський торфозавод демонструє позитивну динаміку

Смолинський торфозавод демонструє позитивну динаміку


Уперше за багато років «Смолинський торфозавод» філії державного підприємства «Чернігівторф» закінчив рік із прибутком і без боргів по зарплаті.

Чотири мільйони гривень – саме стільки виплатив своїм працівникам завод у 2019-му році. Початок року ознаменувався для держпідприємства стабільністю у його роботі, але сумними  перспективами бути виставленим на приватизацію.

За словами директора держпідприємства Валентини Огієнко, у 2019-му році завод виготовив 10 тисяч 318,7 тонн торфобрикету. Цей вид продукції залишається основним у дохідній частині бюджету виробника.

Є попит і на пиловидний торф. У минулому році на заводі виготовили та реалізували понад тисячу тонн «сушонки».

Останні три роки підприємство демонструє стабільні показники реалізації власної продукції. Так, практично на рівні з 2018-тим роком залишається і реалізація торфу для компостів – 3,7 тисяч тонн (у 2018-му році цей показник був дещо меншим – 3,1 тисячі тонн). А от видобуток і реалізація рослинного торфу зросла у 5 разів – з 2,4 до 11 тисяч тонн. Саме рослинний торф і торф для компостів дозволяють підприємству стабільно працювати у міжсезоння, коли попит на паливні види продукції практично відсутній.

Уперше за багато років завод закінчує рік із прибутком, а головне – без заборгованості по зарплаті. 4 мільйони гривень – саме стільки держпідприємство заплатило власним працівникам за їх роботу у 2019-му році.

«Попит на продукцію підприємства є, але нам доводиться працювати на зношеному обладнанні, якому вже понад 30 років. Якби держава повернулась обличчям, інвестувала в рентабельне підприємство і ліквідувала штучно створені борги попередників, торфозавод отримав би нове дихання, люди роботу, а держава – прибуток», — говорить директор торфозаводу Валентина Огієнко.

Працівники і керівництво Смолинського торфозаводу не приховують свого невдоволення намірами Уряду виставити підприємство на аукціон. Такі плани, принаймні, вже обговорюються.


Комментирование закрыто

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/