Воскресенье, 28 февраля 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Сільський город заставлений сонячними батареями

Сільський город заставлений сонячними батареями


Невеличке село Глузди, що знаходиться в Куликівському районі на Чернігівщині, має всього одну вулицю і менш ніж півсотні постійних жителів. Тут немає ані школи, ані магазину, а ні ФАПу. Проте є город, заставлений сонячними батареями, з яких господарі отримують «чисту» електрику. 

Прямісінько при в’їзді до села відразу помічаєш ряд сонячних батарей біля старенької хати. Проїхавши далі, можна знайти ще одне обійстя з цими новітніми пристроями. На жаль, з господарями поспілкуватися не вдалося, та люди розповіли, що встановив їх син місцевих жителів. Сам він постійно в селі не живе, а отриману електроенергію просто продає обленерго за «зеленим тарифом».

Сонячними панелями на дахах приватних будинків, на городах і на парканах, сьогодні нікого не здивуєш, бо таких домашніх мініелектростанцій в Чернігівській області вже є чимало. А минулого року з’явилася і перша промислова сонячна електростанція в селі Малинівка Чернігівського району.

Люди за допомогою сонячних панелей можуть не тільки безкоштовно забезпечувати свої потреби в електроенергії та не залежати від електропостачальника, але й заробляти на цьому непогані гроші. Адже такі домашні станції приносять непоганий дохід в родину, бо надлишок електроенергії йде в електромережу обленерго. І вже за цей надлишок господарство отримує свої гроші від обленерго за «зеленим тарифом». Сьогодні ця сума фіксована і становить 0,18 євро за 1 кВт*год., що дорівнює трохи більш ніж 4 гривням. Проте ця сума може змінитися з 2030-го року.

Звичайно, встановлення сонячних панелей – справа недешева, але ті, хто ризикнув і все ж таки встановив такі новітні технології, говорять, що справа варта того. Бо вже через декілька років вони не тільки окупаються, але й приносять непоганий дохід в родину – від 5 до 10 тисяч гривень залежно від потужності станції.

Сьогодні ціна на встановлення готової сонячної електростанції «під ключ» потужністю в 10 кВт – до 7 тисяч доларів.

Минулоріч в Україні загалом понад 20 тисяч домогосподарств встановили сонячні панелі та використовують «чисту» електроенергію. Хоча на Чернігівщині все частіше в селах і містах можна побачити сонячні панелі, і вони вже не викликають великого здивування, проте наша область за кількістю встановлених сонячних електростанцій приватних домогосподарств помітно відстає від інших.

Марія Пучинець, фото Олексія Миколаєнка


Комментирование закрыто

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/