Воскресенье, 12 июля 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Росія поки що не виграла, Україна поки що не програла

Росія поки що не виграла, Україна поки що не програла


Приватна думка. Прогнозую лемент ура-патріотів про «зраду», принаймні «не перемогу». Хоч позицію нормальних патріотів передає уже заголовок ранкових новин:«Варта на Банковій» згортає свій табір, здачі національних інтересів не відбулося».

Підсумок саміту Нормандського формату можна дати у двох словах: все відкладено. І це було прогнозовано. Оскільки у цьому форматі все вирішується лише консенсусом, тобто згодою всіх чотирьох держав. А в учасників війни — Росії і України — абсолютно протилежні позиції.

Відтак, все вирішує позиція двох держав, які, згідно Мінська, є миротворцями, найбільших держав Європи — Німеччини і Франції. Вона виявилась такою: відкласти. На кілька місяців.
Новий саміт буде вже не через 3 лишком роки, а протягом 4-х місяців. Росія поки що не виграла, Україна поки що не програла.
Ключове питання: вибори на окупованій частині Донбасу і контроль там України над кордоном, читай — виведення російських військ.
Позиція Росії: спершу вибори, потім контроль; позиція України: спершу контроль, потім вибори. Тому все відкладено, ці вибори.
Інший ключовий момент, і це перший, найневідкладніший момент при всіх перемир’ях і укладеннях миру, це перший пункт Мінських угод — негайне припинення вогню. Це саміт ухвалив.
Щоправда, Зеленський мудро зазначив одразу по завершенню його, що це не було виконане жодного дня за 5 з лишком років, після всіх 5-ти попередніх самітів. Навіть в день саміту загинули 3 наші бійці.
А тепер подивіться, як ми всі підсвідомо покладаємо величезні надії на нового президента Зеленського і нову владу.
Понад 3 роки не проводився саміт, а за наполяганням Зеленського нарешті відбувся. І новий пройде протягом 4-х місяців.
5 років щодня обстріли, а Зеленський має їх припинити.
Понад 5 років триває війна, а Зеленський має її завершити.
Досі у сепаратистів сотні наших полонених, Зеленський має їх повернути (про це домовлено в Парижі, обмін уже до кінця грудня, повний, «всіх на всіх»).
Роками й десятиліттями у нас буяє корупція, і особливо пишно після другого Майдану, паплюжачи його ідеали, Зеленський має її припинити, «посадивши всіх злодюг».
Роками піднімалися тарифи, 3 роки тому, при Порошенку, газ подорожчав у 8 разів, Зеленський повинен «знизити тарифи».
Чотири попередні президенти ногою не були в Батурині на вшануванні у листопаді його жертв, Зеленський мав би бути. І т.д., і т.п.
«Зрада» вже була підписана, Порошенком, — це ганебні Мінські угоди, в яких усе, проти чого зараз протестують патріоти (один із пунктів цієї угоди передбачає, що спочатку проводяться на окупованій території вибори, а потім — виведення військ). Почитайте. Підписана не з вини Порошенка, а через тяжкі поразки України на початку війни А поразки зумовлені нищенням держави, її армії, в попередні роки і десятиліття. Не при Порошенку, він винен так, як «ми всі», може, трошки більше, бо був на верхівці політики, у владі і до цього.
Загалом же — винні ми всі, за філософією «вселенської вини». І нарешті про «червоні лінії», заява Зеленського одразу по саміту. Вночі, в Парижі.
Пряма мова: «Хочу окреслити ряд принципів, які я ніколи не порушу як президент України, і з якими ніколи не погодиться, звісно, український народ. Перше – це неможливість федералізації. Україна – унітарна держава, це незмінна стаття її Конституції та непорушний принцип існування держави. Друге – неможливість будь-кого вчиняти будь-який вплив на вектор руху та розвитку України, яка є незалежною, самостійною, демократичною державою, вектор розвитку якої обиратиме виключно її народ. Третє – неможливість компромісів з врегулювання ситуації на Сході України через поступки територіями в межах міжнародно визначених кордонів. Для кожного українця і Донбас і Крим – це Україна».
До речі, про Крим Зеленський заявив всупереч наполяганню Росії, яка ще перед самітом заявила, що про Крим на ньому взагалі не потрібно згадувати.
Петро Антоненко, спеціально для видання «Біла хата»
До слова:
Цікаво, що кілька разів Президент України Володимир Зеленський називав непідконтрольну українській владі територію Донбасу ОКУПОВАНОЮ («окупація Донецька», «окупація Луганська»). І це у присутності Володимира Путіна!


Комментирование закрыто

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/