Понедельник, 3 августа 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Плисківська громада нікуди не зникне — запевнили в ОДА

Плисківська громада нікуди не зникне — запевнили в ОДА


З тривогою і надією завітали 28 січня 2020 р. до голови Чернігівської обласної державної адміністрації Андрія Прокопенка представники Плисківської об’єднаної територіальної громади.

Вони занепокоєні можливою реорганізацією своєї ОТГ, наслідком якої Плиски та навколишні села повинні відійти до іншої громади, а отже їхня територіальна громада припинить своє існування.

— До нас надійшла тривожна інформація про те, що Плисківську ОТГ можуть розформувати. Натомість ці села, які зараз утворюють наше ОТГ, увійдуть до Борзнянської територіальної громади, а тому ми й приїхали сюди, щоб донести свій відчай до обласної влади і почути позицію губернатора, — зазначила в розмові з нашим кореспондентом голова Плисківської ОТГ Марина Вірко.

Під час зустрічі голова Плисківської громади розповіла Андрію Прокопенку про здобутки своєї громади, реалізацію соціальних програм, ефективну співпрацю з польськими громадами (гмінами). На її глибоке переконання, Плисківська ОТГ повинна існувати, адже люди вірять і впевнені, що майбутнє за розвитком таких громад як Плисківська, до якої, окрім самих Плисок, входять села Махнівка, Велика Загорівка, Степ і Сиволож.

— У той час, коли ми щось наполегливо робили для зміцнення і розвитку своєї громади, інші пасивно спостерігали – а що ж воно вийде? А тепер нашу громаду хочуть ліквідувати, — зауважила Марина Вірко.

Марина Вірко під час зустрічі зауважила, що з моменту створення територіальної одиниці, громада доклала певних зусиль, аби не тільки економічно вижити, а й поліпшити якість життя на селі.

Як розповіла керівниця ОТГ, за минулий рік бюджет Плисківської громади становив 27 млн грн, з яких 2 млн — це медичні субвенції, а 5 млн — освітньої. У громаді успішно функціонує три школи і стільки ж дитячих садочків, чотири будинки культури й три старостинські округи.

— У громаді ми створили комунальне підприємство, до якого закупили два трактори «Білорус», — наголосила керівниця ОТГ. — Плануємо ввести в дію амбулаторію, яка в даний час будується, а також придбали автомобіль для лікаря, якому надаємо житло... Нині шукаємо молодого лікаря, бо той, що зараз працює, вже не в молодому віці. А для перспективної громади потрібен і перспективний медичний працівник.

Марина Вірко акцентувала увагу на тому, що результати, які досягнуті, громада добилася завдяки власним силам. Керівниця ОТГ вважає, що Плисківська ОТГ  — самодостатня організація й може сама себе забезпечувати. «Тож чому вона повинна бути приєднана до якоїсь іншої ОТГ ?» — справедливо зауважує керівниця громади.

— Ми більше двох років плідно працювали, нічого і ні в кого не просили, — підкреслила Марина Вірко. — За останніми підрахунками, ми 14-ті в області зі всіх ОТГ. Я розумію, що є певні критерії, яким ми не відповідаємо, але ж є 10% громад, яким можуть зробити виключення в разі їх повної фінансової спроможності. Ми думаємо, що заслуговуємо потрапити до тих 10%. Роботу обслуговуючого персоналу шкіл ми закриваємо своїми коштами. Також ми працюємо і в культурній сфері, зокрема провели на рівні Міністерства фестиваль...

— Ні в кого не має якоїсь мети, щоб було не добре людям, — підкреслив Андрій Прокопенко. Якщо, скажімо, років за два громада не спроможна бути самостійною, а повністю буде на державній дотації, тоді можна й розглядати питання про існування такої ОТГ.

Андрій Прокопенко уважно вислухав голову ОТГ і зазначив, що його позиція полягає у відстоюванні принципу добровільності у створенні об’єднаних територіальних громад. Він підкреслив, що питання стосовно розформування Плисківської громади не більше як чутки.

— Ні в кого не має якоїсь мети, щоб було не добре людям, — підкреслив Андрій Прокопенко. Якщо, скажімо, років за два громада не спроможна бути самостійною, а повністю буде на державній дотації, тоді можна й розглядати питання про існування такої ОТГ.

Андрій Прокопенко зазначив, що Плисківська ОТГ була і є в Перспективному плані по утворенню територіальних громад і ніхто не збирається її ліквідувати.

— Питання не йде про приєднання вашої громади до Борзни, чи взагалі ліквідацію. У перспективному плані, який ми подавали на Міністерство регіонального розвитку, Плисківська громада зберігається, й ми її не чіпаємо. Я вважаю, що вона має працювати та існувати. А якщо, як ви говорите, у вас не було дефіциту та заборгованостей по оплаті освіти, то тоді взагалі нема питань, — пояснив Андрій Прокопенко.

Керівник виконавчої влади області наголосив, що єдиним питанням, яке могло у майбутньому стати проблемою для існування ОТГ, це ситуація з двома селами, які повинні ось-ось увійти до Крутівської громади (Омбиш та Хороше Озеро).

— До мене приїжджали керівники сіл і ми обговорювали тут цю проблему, — повідав очільник держадміністрації.

Марина Вірко наголосила, що жодних проблем не існує, бо Плисківська громада не претендує на ті села, це їх вибір — до кого приєднуватися.

— По цих селах ми ніколи не мали заперечень. Коли ми ініціювали об’єднання громад, то справді об’їхали всі навколишні села зі своїм рішенням. Омбиш спочатку погодився, а потім відкликав своє погодження на приєднання. І я з тих пір жодного разу у цьому селі не була... Вони можуть об’єднуватись з ким захочуть, ми взагалі не проти, — висловила свою позицію голова Плисківської ОТГ.

Андрій Прокопенко побажав представникам Плисківської громади перспектив у подальшій успішній діяльності та розвитку ОТГ.

Цікавіше — у відео:


Обсуждение: Коментування вимкнено

Комментирование закрыто

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/