Понедельник, 18 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Півстолітній ювілей «храму культури»

Півстолітній ювілей «храму культури»


Рівно півстоліття тому в селі Киселівка, що на Менщині Чернігівської області, відчинив свої двері «храм культури» – величезним казковим палацом здавався щойно збудований дім.

Збирав він усіх жителів села, не вистачало навіть місця в залі. Збудували на кошти колгоспу, який на той час очолював талановитий керівник, орденоносець Василь Васильович Рубан. На жаль, йому так і не довелося побути на урочистому святі відкриття будинку культури – успішний керівник раптово відійшов у вічність. Тож новобудову представив молодий тоді, новий очільник колгоспу Михайло Петрович Жук, уродженець цього села. Потім він багато років успішно керував цим господарством.

На кожне свято в будинку культури збиралися за урочистим столом із червоною скатертиною і душевними промовами киселівці. Тут святкували весілля, проводжали усім селом хлопців в армію, зворушливо виступали школярі.

Духовий оркестр

За ці роки багато чого змінилося – і сама ситуація в нашій державі та на Чернігівщині, змінилися завідувачі й художні керівники закладу. Разом із тим, дещо залишилося незмінним – це щира любов до української пісні, рідної мови і народних звичаїв та традицій.

Хоча впродовж півстоліття чого тільки не було – люди поважного віку досі пам’ятають репетиції в холодному приміщенні зі свічками і гасовими лампами. Але, незважаючи на всі труднощі, киселівці йшли у цей творчий дім. Для дорослих це була прекрасна душевна відрада, а для дітей та онуків – чудовий відпочинок і водночас – корисні знання.

І саме в цих стінах багато творчої молоді починали свій шлях. Є чим пишатися! Адже вихованці будинку культури й зараз працюють на радість односельцям. Це – зокрема, зразковий духовий оркестр під керівництвом Петра Тищенка, відомий не лише в Менському районі, а й на Чернігівщині. Заслужили любов не тільки киселівських глядачів, а й жителів навколишніх сіл місцевий змішаний хор, жіночий ансамбль «Горлиця» та чоловічий ансамбль «Добрі молодці».

Тут постійно працюють гуртки: вокальні і сольні – жіночі, чоловічі та дитячі, театральний, художнього читання й інші. Чудово працюють художні керівники – Галина Назаренко і Володимир Синюта, балетмейстери – Тетяна Ляшенко та Ольга Синюта. Майже 70 дітей займаються творчістю.

Художні керівники Будинку культури

Днями до киселівського будинку культури з’їхалося чимало гостей із району, області та столиці. Староста Киселівки Лариса Губенко подякувала місцевим сільгоспвиробникам – ТОВ «Агроресурси» і ТОВ «Дружба», керівник якого Сергій Костючок виступив на святі й пообіцяв і надалі підтримувати культуру села.

А від Менської ОТГ киселівці одержали сертифікати: на 42 тисячі гривень – на заміну вікон і на 5 тис. грн – для костюмів музикантам духового оркестру.

На свято також прибули уродженці Киселівки, серед яких і Федір Ващенко (котрий зараз мешкає в Чернігові, однак не забуває рідне село й досліджує його історію), та голова Менського земляцтва в Чернігові Сергій Дмитренко. Прекрасно виступили на святі артисти обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм. 

Микола Тищенко


Комментирование закрыто

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/