Вторник, 26 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Підводний полігон для танкістів створили на Чернігівщині

Підводний полігон для танкістів створили на Чернігівщині


У 169-му навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України, що на Чернігівщині, створили унікальний двоповерховий комплекс легководолазної підготовки для підготовки танкових екіпажів.

Основною перевагою комплексу є те, що заняття тут можна проводити безпосередньо у військовій частині, без вивезення особового складу на водоймище і не лише влітку — в інші пори року та за будь-яких погодних умов, адже приміщення тут завжди опалюються. Водночас — це економія часу і палива. Військові можуть тут навіть в часи самостійної підготовки тренуватися та вдосконалювати свої навички.

Керівники занять вивчають з танкістами теорію, зокрема будову ізолюючого протигазу, заходи безпеки, особливості подачі сигналів за умови відсутності радіозв’язку та надання першої медичної допомоги. Також матимуть можливість опановувати практичні дії на суші, в басейні та під час аварійних ситуацій занурення танкового екіпажу в макеті башти під водою.

В комплексі встановлений також автоматичний злив води, що триває 8-10 секунд та може бути використаний в будь-якій критичній ситуації.

Весь особовий склад, який тут навчається, використовує легкі ізолюючі протигази ІП-5 – це індивідуальні засоби захисту, які можна використовувати на глибині до 7 метрів. В обов’язковому порядку перед практикою кожен військовослужбовець проходить поглиблений медичний огляд.

— Спочатку вони навчаються в ізолюючих протигазах на поверхні, тим самим, звикаючи до такого повітря, а вже пізніше і в самому басейні під водою, як з навантаженням так і без нього. Поряд з одиночною підготовкою відпрацьовуються і дії екіпажів під час аварійних ситуацій. Заключним етапом такої підготовки є подолання навчальної водної перешкоди у складі танкового екіпажу. Кожен елемент теоретичної і практичної підготовки підлягає обов’язковому оцінюванню, — розповів військовослужбовець 169 навчального центру Павло.

Проте не всі військовослужбовці можуть з першого разу засвоїти практику.

— Нещодавно був випадок, коли під час проведення заняття один з тих, хто тут навчається, не був психологічно підготовлений до цього – в ході виконання вправи він почав подавати сигнали, смикаючи за мотузку і нам довелося спускати воду та його звідти діставати. Наступного дня він вже у складі екіпажу налаштувався і виконав визначене завдання. Для деяких танкістів — це насправді таке невеличке випробування і до нього треба бути готовим як фізично так і морально, — підкреслив Павло.

Багато в підготовці танкістів тут залежить від злагодженості екіпажу та безпосередньо від дій командира танку. При цьому велику увагу звертають керівники занять на вивчення сигналів.

— Всі члени екіпажу вивчають систему подачі сигналів за допомогою так званої сигнальної мотузки. Весь екіпаж може спілкуватися мовою жестів та смиканням. Під час занурення командир танку спостерігає за роботою екіпажу і через кожні 2-3 хвилини за допомогою сигналів переконується, що всі почуваються добре. Він в свою чергу подає такий сигнал керівнику занять. В разі будь-якої аварійної ситуації, зокрема різких смикань сигнальної мотузки, керівник використовує важель екстреного спуску води, — зазначив військовий.

Наразі за три місяці існування комплексу вже близько 25 танкових екіпажів, що складаються з командира танку, навідника та механіка-водія навчалися в сучасному комплексі легководолазної підготовки.

В подальшому під час експлуатації комплексу керівники занять вивчатимуть особливості його функціонування та намагатимуться покращити й вдосконалити основні складові підготовки танкістів під водою.

Ігор Березинський

У публікації використані фото прес-служби 169-го навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України


Комментирование закрыто

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/