Воскресенье, 13 июня 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Новий роман українського письменника з Канади Михайла Блехмана

Новий роман українського письменника з Канади Михайла Блехмана


У харківському видавництві «Майдан» щойно вийшла книжка відомого українського письменника з Канади Михайла Блехмана – роман «Небеса в единственном числе».

Михайло Блехман – письменник, лінгвіст, перекладач, філолог, член Міжнародної літературно-мистецької академії України, лауреат численних міжнародних літературних премій. Пише прозу трьома мовами: українською, російською та англійською. Народився і півжиття прожив у Харкові. Закінчив Харківський державний університет, відділення математичної та прикладної лінгвістики. Кандидат філологічних наук. Головний редактор популярного інтернет-альманаху «Порт-Фоліо». Одружений, має двох доньок, трьох онуків. З 1998 року мешкає з родиною в Монреалі (Канада).

Взагалі ж, новий роман талановитого прозаїка Михайла Блехмана – про декілька епох і держав. Він навіяний повістю Хуліо Кортасара «Інше небо». Головні герої «Небес» шукають і знаходять для себе це «інше небо», під яким їм затишніше, ніж під «головним».

Роман написаний від імені юної дівчини, пізніше – молодої жінки. Вона, як і її найближчі подруги та сім’я, показані в «застійну» епоху та в часи «перебудови». Паралельно ми потрапляємо до Англії вікторіанських часів і до Росії часів столипінських.

Ось що пише про книгу М. Блехмана знаний літературознавець Олексій Філімонов: «Роман – справді чудовий, цікавий та парадоксальний! У сучасній прозі прийнято показувати людей радянського часу зазвичай досить пласкими та якимись недалекими… Та й узагалі майже всі письменники-шістдесятники цим печально прославилися: вони теж зображували плакатних людей, нехай і з протилежним знаком. У книзі Михайла Блехмана дуже багато тихих, тонких ходів, і вони незрівнянні – в грі мови, контрапункт думки, в інтонації».

А ось – слова відомої письменниці та художниці Тамари Алексєєвої, авторки ілюстрацій до цієї дивовижної і незвичайної книжки: «Світ Михайла Блехмана абсолютно індивідуальний. Він усвідомлено багато років рухається до своєї мети. Як магічний чарівник-алхімік, намагається органічно поєднати непоєднуване: держави, епохи, запитання і відповіді… Англія вікторіанських часів, Радянський Союз… «Застій» та «перебудова»... Автор зібрав напрочуд багату скарбницю життєвих спостережень».

Цілком згоден. Маємо дуже хороший, колоритний і несподіваний роман, зі своєю неповторною аурою та, попри все, доброю, позитивною енергетикою. Я б порівняв його персонажів із героями Борхеса. Тож, хто ще не читав твори Михайла Блехмана, раджу познайомитися з цим непересічним і патріотичним автором, котрий живе і активно, самовіддано працює задля рідної України.

До речі, ошатні книги Михайла Блехмана вийшли і українською мовою, зокрема в майстерному перекладі Олега Гончаренка.

Сергій Дзюба,

письменник, перекладач, журналіст, президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України


Комментирование закрыто

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/