Четверг, 4 марта 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Нові санкції для недобросовісних водіїв. Відео

Нові санкції для недобросовісних водіїв. Відео


Для водіїв, які сідають за кермо транспортного засобу у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, що перебуває в такому стані, з 1 липня 2020 року  запроваджені штрафні санкції.

Про це детальніше розповів нашому виданню головний спеціаліст відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Кирдан.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», який набрав законної сили 1 липня 2020 року внесені зміни до Кримінального кодексу України: доповнено статтею 286-1, якою передбачено кримінальну відповідальність за керування транспортом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, що перебуває в такому стані.

Юрій Кирдан

За дане кримінальне правопорушення передбачені штрафні санкції у розмірі від 1000 до 2000  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 — 34000 гривень) та позбавлення права керувати транспортним засобом до 3 років.

Дана санкція поширюється також на:

  • відмову водієм пройти медичний огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
  • вживання водієм транспортного засобу після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, чи лікарських препаратів, виготовлених на їх основі;
  • вживання водієм після зупинення транспортного засобу (працівником поліції) алкоголю, наркотиків, чи лікарських препаратів, виготовлених на їх основі.

Якщо наведені вище кримінальні правопорушення будуть вчинені повторно, то штрафні санкції будуть збільшені до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 51000 гривень) з одночасним позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від 2 до 3 років.


Комментирование закрыто

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/