Среда, 25 ноября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
На Чернігівщині вигоріла вся вулиця з будинками. Відео

На Чернігівщині вигоріла вся вулиця з будинками. Відео


Після майже безсніжної зими і посушливої весни почастішали випадки спалювання сухої трави й очерету і так вже на зневоднених луках і болотах, у заплавах річок, береги яких розорані плугами нерозважливих господарників.

Це вони підпалюють трави й очерети, коли у вогні гине все живе: гнізда птахів, дрібна живність, різні комахи і навіть люди та їхні оселі. Так, принаймні, нещодавно сталося в селі Баранівка Семенівського району, коли вигоріла ціла вулиця лісового села (біля десяти будинків згоріло). Так і хочеться застерегти зловмисників словами великого Кобзаря: «Схаменіться, будьте люде, бо лихо вам буде!»

А ось нещодавно масштабна лісова пожежа виникла і біля села Євминка Козелецького району в кварталі 43 Остерського лісництва ДП «Остерський лісгосп».

Інформація про пожежу надійшла лісівникам 3 квітня опівдні. На її гасіння державна лісова охорона одразу задіяла чотири пожежні автомобілі, трактор МТЗ-82 з плугом ПКЛ-70, пожежний модуль та 30 працівників.

Від Державної служби з надзвичайних ситуацій на боротьбу з вогнем також вийшли 63 працівники з дванадцятьма одиницями техніки. Крім того, для гасіння пожежі піднялися над лісом два літаки АН-32п спеціального авіаційного загону Державної служби з надзвичайних ситуацій України.

У боротьбі з пожежею взяли участь і десятеро представників Козелецької ОТГ з пожежним автомобілем і трьома тракторами. Спільними зусиллями завдяки згуртованості вогнеборців о пів на шосту вечора пожежу вдалося локалізувати. Низова пожежа охопила близько 5 гектарів лісу, склад насаджень 8Сз2Акб+Бп віком 70 років (пристигаючі насадження).

Як з’ясувалося, причиною пожежі знову стало безвідповідальне ставлення окремих людей до природи. І саме через спалювання ними сухої трави.

Цей та інші приклади споживацького ставлення багатьох жителів Чернігівщини до рідної природи мали б спонукати органи місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів рад нарешті предметно потурбуватися про розроблення і прийняття програми з охорони довкілля, в якій всебічно і глибоко проаналізували б виклики сьогодення у зв’язку з незворотними змінами клімату, зневодненням річок і боліт, лісових озер і джерел.

Заліснення непродуктивних земель – теж вимога часу. Щоб рідна Сіверянська земля не стала пусткою, щоб її не обминали перелітні птахи, не мігрували з її просторів представники колись багатої фауни, не зникали цінні породи дерев, унікальні цілющі трави і квіти...

Богдан Пивовар,

головний спеціаліст відділу лісового господарства Чернігівського ОУЛМГ


Комментирование закрыто

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/