Воскресенье, 28 февраля 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
На Чернігівщині провели Міжнародний фестиваль «Lytavry»

На Чернігівщині провели Міжнародний фестиваль «Lytavry»


Три дні поспіль на Чернігівщині успішно проходив ІІІ Міжнародний фестиваль «Lytavry».

Учасниками цього літературно-мистецького свята стали понад 50 майстрів Слова з України та зарубіжжя. Причому фестиваль відбувся не лише в Чернігові, а й у Ніжині, Бахмачі, Острі, Корюківці та Седневі!

Започаткувала це свято на Придесенні письменниця Тетяна Винник, котра відтоді і є його головним організатором та натхненником. Також посприяли облдержадміністрація, обласна рада, місцеві громади, навчальні заклади, музеї, громадські організації та ЗМІ.

Мета фестивалю – просвітницька. Привертати увагу дітей та молоді до читання, ознайомлювати із сучасною українською та зарубіжною літературою, просувати книгу в сучасне культурне молодіжне середовище, створювати діалог читача та письменника. Поети, прозаїки, митці, перекладачі, журналісти України та закордону виступали у школах, дитячих садочках, університетах, бібліотеках, музеях, кав’ярнях; влаштовували презентації, читання, бесіди та безліч інших дивовижних заходів, які долучили дітей та молодь до прекрасного і дієвого Слова.

Урочисте відкриття фестивалю відбулося в Чернігівському молодіжному театрі. Тут, зокрема, виступили Шевченківські лауреати Анатолій Кичинський, Дмитро Іванов, Василь Шкляр та Леонід Горлач, цікаві гості з Греції, Вірменії, В’єтнаму, Білорусі, Грузії та багатьох інших країн. Родзинками свята стали тріо «Мар’яничі», гурт «I one G (od) uard і етно», літературно-мистецький проект «Тільки Світло».

Резонанс викликала яскрава творча зустріч з письменницею та видавцем зі Львова Мар’яною Савкою в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського.

Учасниками свята гостинно опікувалися Тетяни Винник, Ганна Арсенич-Баран, Іван Баран, Ольга Батьковська, Віктор Татарин, Володимир Онишук, Ірина Смовська, Анатолій Шкуліпа, Михайло Ломоносов. Також велику роботу в підготовці до фестивалю «Литаври» провели волонтери: Анастасія Степанова, Ірина Венжик, Ольга Ольхова, Ольга Семиляк та Андрій Барабаш.

Водночас зі святом, втретє вийшов альманах «Литаври», в якому поряд із відомими авторами – Тетяною та Сергієм Дзюбами, Галиною Крук, Тетяною Винник, Дмитром Лазуткіним, Мар’яною Савкою, Олегом Коцаревим, також представлена творчість талановитих юних літераторів – Софії Татарин, Богдана Талалая і Софії Башинської.

Отже, фестиваль відбувся, причому на дуже високому рівні. І важливо, що він став постійним. Отож до нової чарівної зустрічі на Придесенні наступного року!

Віктор Татарин


Комментирование закрыто

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/