Пятница, 27 ноября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Мінрегіон закликає провести агітроботу зі споживачами комунпослуг

Мінрегіон закликає провести агітроботу зі споживачами комунпослуг


У Міністерстві розвитку громад та територій України  під головуванням заступника Міністра Валентини Москаленко відбувся селектор з областями щодо діяльності підприємств житлово-комунального господарства під час карантинних заходів.

Головними темами розмови стали падіння рівня розрахунків за спожиті комунальні послуги, відшкодування витрат  через збільшення обсягів дезінфекції  будівель та об’єктів благоустрою, та вивозу твердих побутових відходів.

Валентина Москаленко повідомила присутнім, що Уряд схвалив зміни до постанови №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», серед яких є пропозиції, ініційовані Мінрегіоном. Зокрема, вони стосуються заборони постачальникам електроенергії здійснювати відключення та обмеження нижче технологічного рівня споживання електроенергії підприємствам централізованого водопостачання та водовідведення і заборони припиняти постачання газу виробникам теплової енергії. Ці заходи допоможуть покращити ситуацію обласних підприємств на тлі зменшення рівня оплати житлово-комунальних послуг населенням.

Заступниця Міністра також повідомила, що Мінрегіон звернувся до МОЗ за рекомендаціями стосовно засобів для дезінфекції житлового фонду та об’єктів житлової мережі, періодичності та обсягу робіт з дезінфекції, щоб розрахувати обсяг необхідного фінансування на ці заходи.

«Щойно така інформація буде, міністерство направить до областей запит про визначення цих фінансових потреб, в тому числі за рахунок місцевих бюджетів і ваші пропозиції за рахунок державного бюджету.

Це також стосується сфери вивезення твердих побутових відходів. За інформацією перевізників вони працюють в штатному режимі, але в більшості регіонів люди природно почали продукувати більше сміття. Перевізники змушені змінювати графік і нести додаткові фінансові витрати», –  повідомила Валентина Москаленко.

За словами директора Департаменту економіки систем життєзабезпечення Наталії Хоцянівської, наразі критичної ситуації із розрахунками населення, принаймні за лютий, не спостерігається. Станом на 1 березня 2020 року рівень розрахунків населення за спожиті послуги дещо покращився.

«Рівень розрахунків за теплову енергію збільшився на 13 відсоткових пунктів. Якщо на відповідний період 2019 року він становив 67%, то цього року він складає 81%», – зазначила вона.

Також Наталія Хоцянівська повідомила, що Мінрегіон проаналізував частину сплати домогосподарствами у березні за спожиту послугу підприємствам водопровідно-каналізаційного господарства.

 «Ситуація не надто погана. Середній рівень розрахунку по Україні становить 84,1%. Найвищий показник у місті Одеса, де споживачі розрахувались на рівні 89%. Щодо тих підприємств, де показники «просіли» – закликаю керівників пожвавити агітаційну роботу серед населення, оскільки для водопровідно-каналізаційного господарства нинішня ситуація – це виклик», – зазначила вона.

Підсумовуючи нараду, заступниця Міністра закликала місцеву владу провести активну агітаційну роботу зі споживачами щодо необхідності вчасної сплати комунальних послуг, але виключно дотримуючись правил карантину, в онлайн режимі.


Комментирование закрыто

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/