Вторник, 14 июля 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Грошову компенсацію служба соцзахисту нараховувала неправильно

Грошову компенсацію служба соцзахисту нараховувала неправильно


На сьогоднішній день склалася така практика, коли грошова компенсація за бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів особам з інвалідністю виплачується з порушенням пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування».

Наталія Новик

Про це детальніше розповідає заступниця начальника відділу Славутицького бюро Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Новик.

До Славутицького бюро правової допомоги Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася особа (категорія: особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб), яка потребувала правової допомоги у справі про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії щодо перерахунку та стягнення компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування.

Суть питання полягала в тому, що громадянка, яка звернулась за безоплатною правовою допомогою, є особою з інвалідністю з дитинства І групи, підгрупи «А». Інвалідність встановлена довічно. Була забезпечена автомобілем відповідно до законодавства та отримувала компенсацію витрат на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування автомобіля. Дана компенсація виплачувалась з порушенням пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування», тобто нарахування даної компенсації було двічі на рік а не щомісяця, як це вказано в Постанові.

Вивчивши матеріали справи та зібравши відповідні докази, склали до суду позовну заяву про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії щодо перерахунку та стягнення компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування.

Київським окружним адміністративним судом винесено рішення про визнання незаконними дії Управління соціального захисту населення щодо розрахунку компенсації на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування автомобілів. Вказаний суд зобов’язав Управління соціального захисту населення зробити перерахунок суми компенсації на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування автомобіля вищевказаній громадянці, з урахуванням вимог пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування», а саме 22 відсотки прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, з розрахунку на місяць до виникнення, зміни чи припинення спірних правовідносин та зобов’язано Департамент соціального захисту населення здійснити клієнтці виплату недоплаченої суми компенсації на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування автомобілів у повному обсязі.

Шостим апеляційним адміністративним судом винесено постанову про залишення без задоволення апеляційної скарги Управління соціального захисту населення а рішення Київського окружного адміністративного суду без змін.

ПРАВОВИЙ АСПЕКТ. Основним законом, який визначає основні засади створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для усунення або компенсації наслідків, спричинених стійким порушенням здоров'я, функціонування системи підтримання особами з інвалідністю фізичного, психічного, соціального благополуччя, сприяння їм у досягненні соціальної та матеріальної незалежності є Закон України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні».

Статтею 28 вищевказаного закону визначено, що грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування спеціального автотранспорту та на транспортне обслуговування виплачуються особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю, які відповідно до законодавства мають право на забезпечення спеціальним автотранспортом.

Грошова компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів виплачується особам з інвалідністю, законним представникам дітей з інвалідністю, які забезпечені автомобілями безоплатно чи на пільгових умовах або які мають право на забезпечення спеціальним автотранспортом безоплатно чи на пільгових умовах, але не одержали його і користуються автомобілями, придбаними за власні кошти. Порядок виплати і розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування визначаються Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування» установлено, що грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів виплачуються інвалідам, законним представникам дітей-інвалідів, що мають автомобілі та мотоколяски, — у розмірі відповідно 22 відсотки та 16 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, на транспортне обслуговування — у розмірі 29 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць.

Відповідно до п. 5 Постанови, компенсації виплачуються рівними частинами двічі на рік — у березні за перше та у вересні за друге півріччя поточного року з дня їх призначення.

Нагадую, що у зв’язку введенням протиобмежувальних карантинних заходів отримати безоплатну правову допомогу можна дистанційно:

· 📧 напишіть на нашу електронну пошту: chernihiv1.chernihiv@legalaid.cn.ua

· 📞 зателефонуйте на номер Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: (0462) 77-51-68.

· Необхідні документи можна залишити в 📫 скриньці для кореспонденції, що знаходиться за адресою: 14005, м. Чернігів, проспект Миру, 49-А, 1-й поверх.

· Правову консультацію можна також отримати:

· ✅ зателефонувавши на безкоштовний номер системи БПД 0 800-213-103

· ✅ поставивши запитання в месенджер ФБ-сторінки

· ✅ поставивши запитання на Інстаграм-сторінці системи БПД·

· ✅ прочитавши правову інформацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога»  та обговоривши її у нашому чаті

· ✅ скориставшись правничою вікіпедією WikiLegalAid.


Комментирование закрыто

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/