Воскресенье, 12 июля 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Фейк щодо ситуації у Прилуках

Фейк щодо ситуації у Прилуках


Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко звернувся до Президента України та Ради національної безпеки і оборони з пропозицією вжити рішучих заходів у м. Прилуки, навіть до введення надзвичайного стану.

Листа з таким змістом ми отримали 7 грудня і одразу зв`язалися з Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації, оскільки в листі містилися деякі «підозрілі» ознаки. Зазвичай, листи надсилаються з цієї державної установи за певним шаблоном, фотографія не відповідала суті викладеного (занадто усміхнений і задоволений був «автор» листа при викладенні «трагічного» змісту), та й сам текст мав окремі елементи «щодо запитань».

Виявилося, що це дійсно фейк, як ми й передбачали — такого звернення голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко до глави держави з приводу введення надзвичайного стану у Прилуках, не робив.

Додано 10 грудня:

Ця публікація була розміщена 8 грудня, а сьогодні, 10 числа, ми вимушені все ж таки розмістити цей фейковий документ, який надійшов до редакції два дні тому. І ось чому.

Протягом двох днів з моменту цієї публікації, в окремих ЗМІ з`явилися статті-заяви про «чисту журналістику» і «рознос» нашого видання. У цій кампанії проти нашого видання дивує тільки одне: коментарі проти фейків і за «чисту журналістику» пишуть найактивніше ті редактори веб-видань, в яких частенько розміщуються дійсно брехливі статті, які вже десь за добу вилучаються із сайтів. У зв`язку з тим, що і сьогодні брудна кампанія проти нашого видання продовжується, ми вирішили оприлюднити все ж таки матеріал, який отримали ще вночі 8 грудня. Вважаємо, що якщо «борці» у соцмережі та у своїх Інтернет-ресурсах так пильно закликають до «чесної журналістики», то дійсно — ми не повинні приховувати від нашого читача істинну правду.  Тож знайомимо вас, шановні наші читачі, з цим фейковим матеріалом, який був надісланий нам ще  кілька днів тому. Заодно, щиро просимо вибачення у родини загиблого у Прилуках хлопця, навколо чого виникають ось такі фейкові матеріали. Якщо вони є, то хтось же їх створює. Звичайно, що автори, при написанні таких ось неправдивих матеріалів, на жаль, на останнє місце відносять моральні принципи, серед яких і людське співчуття.  

Отже, УВАГА — фейковий матеріал від 8 грудня:

Вважаю за свій обов’язок сповістити громадськість, що у керівництва Чернігівської обласної державної адміністрації викликає глибоке занепокоєння непроста ситуація, що склалася останнім часом у місті Прилуки.

Для подолання наявної кризи довіри до офіційних органів з боку прилуцької громади, мною ухвалено рішення максимально сприяти зусиллям родини Чаленків у отриманні всіх передбачених законодавством дозволів для ексгумації тіла їхнього загиблого сина з метою проведення подальшої незалежної експертизи.

Також повідомляю, що мною досягнута домовленість з народним депутатом України В.М. Давиденком про забезпечення з його боку повного фінансування витрат, пов’язаних з організацією та проведенням комплексного експертного дослідження тіла загиблого Дениса Чаленка у спеціалізованій судово-медичній експертній інституції в Німеччині.

Крім цього, предметом глибокого занепокоєння обласної влади є неодноразово висловлені прилуцькою громадою повідомлення про свавілля молодіжних злочинних угруповань у м. Прилуки.

Вважаю за необхідне вжити якнайрішучих заходів для відновлення правопорядку і безпеки в регіоні, у зв’язку з чим мною підготовлене та направлене звернення до Президента України та Ради національної безпеки і оборони України з низкою пропозицій:

— на період реалізації комплексу заходів, необхідних і достатніх для відновлення правопорядку і безпеки, запровадити особливий правовий режим надзвичайного стану, згідно зі статтею 4 Закону України «Про правовий режим надзвичайного стану», у межах території, що перебуває в адміністративному підпорядкуванні Прилуцької міської ради;

— на період дії особливого правового режиму тимчасово призупинити діяльність Прилуцького відділу поліції, з передачею відповідних функцій центральним органам виконавчої влади;

— для забезпечення поставлених завдань тимчасово залучити до несення служби в м. Прилуки полк Національної гвардії України «Київ-1» або інший, рівний за оперативним і технічним потенціалом, підрозділ НГУ;

— покласти на вищезазначений підрозділ Національної гвардії України весь спектр повноважень, передбачених статтями 16-18 Закону України «Про правовий режим надзвичайного стану».

Більш докладне пояснення передумов, мотивів і очікуваних результатів запропонованих вище заходів буде надане мною найближчим часом на прес-конференції для акредитованих ЗМІ.

Андрій Прокопенко,
голова Чернігівської обласної
державної адміністрації


Комментирование закрыто

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/