Среда, 24 февраля 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Екологічна інспекція нагадала про протипожежні заходи безпеки

Екологічна інспекція нагадала про протипожежні заходи безпеки


Середина літа – триває сезон пожежонебезпечного періоду. У лісах та природних екосистемах найчастіше виникають загорання, існує загроза поширення вогню на великі території лісових та степових зон.

Природні фактори створюють додаткову небезпеку утворення вогневих осередків. Посушливі умови спряють збільшенню пожеж, а антропогенні чинники дуже часто стають причиною стихійних катастроф.

Від охоплених вогнем лісових територій за лічені хвилини залишається пустеля, а жертви серед «мешканців» лісу просто неминучі. При пожежі в зелених насадженнях гине безліч тварин, птахів та комах, які не здатні самостійно врятуватись. Хтось з них згорає, а хтось задихається від їдкого диму.

Бо при спалюванні рослинних решток утворюються небезпечні продукти горіння, в повітря потрапляють небезпечні для життя смогові клубні диму, а з димом у повітря вивільнюється одна з найотруйніших речовин – діоксин. У результаті спалювання сухої рослинності знищується поверхневий шар грунту, знижується родючість грунтів, зменшується їх протиерозійна стійкість.

Саме тому вкрай важливо мінімізувати вплив людини на природні процеси та застерегти від дій, що можуть призвести до пожежонебезпечної ситуації.

Найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають у результаті людської недбалості та неуважності. Забуваючи про безпеку розведення вогнищ на відкритих територіях чи під час прибирання присадибних ділянок, випалювання трави, люди нехтують елементарними правилами користування вогнем.

Тож Державна екологічна інспекція у Чернігівській області закликає дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час перебування на території лісових масивів, відкритих лісових смугах, біля торфовищ.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області нагадує, що категорично забороняється:

— створювати смітники та спалювати відходи;

— розводити багаття у лісі та лісопосадках;

— палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;

— залишати у лісі просочене бензином, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

— спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;

— дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Зважайте на заходи застороги, будьте уважними до місця, де вирішили розпалити багаття. Не лишайте вогонь без нагляду, стежте за полум’ям. Залишаючи місце знаходження, переконайтеся, що процес горіння завершений.


Комментирование закрыто

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/