Вторник, 18 мая 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Чернігівська поліцейська тренує дітей з особливими потребами

Чернігівська поліцейська тренує дітей з особливими потребами


Старший інспектор Чернігівського райвідділу поліції Альона Заворотна стала ініціатором проекту «Фітнес-дітки» та посіла 12-те місце серед жінок на Чемпіонаті України з кросфіту.

Старший лейтенант поліції Альона Заворотна не уявляє свого життя без спорту. 33-річна поліцейська з дитинства мріяла про службу в правоохоронних органах і не бачила себе в жодній іншій професії.

– Я народилася в Краснодарському краї, Росія, де в той час служив мій тато-військовий. Але до першого класу пішла вже в Андріївці Чернігівського району, куди переїхала наша сім’я, – розповідає Альона. – Після закінчення школи я вивчилася на юриста, влаштувалася на роботу секретарем у суді в Чернігові. Проте робота не дуже мені подобалася – я з дитинства мріяла «про погони, як у тата». Тому у 2012 році пішла на службу в тоді ще міліцію – починала з рядової у патрульно-постовій службі.

Вже 7 років як Альона працює старшим інспектором по роботі з населенням та громадськими формуваннями Чернігівського райвідділу поліції.

– Громадських формувань у районі три: «Барс» у Дніпровському, «Сила» – в Олишівці, «Титан» – у Михайло-Коцюбинському, ще одне – «Куликівське» в Куликівці, з яким я також співпрацюю. Вони перебувають у тісній взаємодії з правоохоронними органами, виходять на патрулювання, допомагають дільничним забезпечувати охорону громадського порядку та кордону.

Працюючи правоохоронцем, Альона постійно займається спортом, аби тримати себе у формі, регулярно відвідує спортзал.

– Одного разу в спортзалі до мене підійшла дівчина і абсолютно неочікувано для мене попросила стати її персональним тренером. Я погодилася. Так у мене набралася команда з 13 чоловік. Всі вони – дорослі, але зараз я проводжу тренування й з дітками, причому особливими. Досить символічно, що все почалося якраз на День захисту дітей – у соцмережах я випадково натрапила на знімки зі свята у школі №2, де навчаються діти з обмеженими можливостями. Я одразу ж вирішила, що повинна якось допомагати цим дітям. Домовилася про зустріч із директором школи Регіною Гусак й запропонувала свою волонтерську допомогу. Я не дипломований спортсмен-професіонал, але можу займатися фізкультурою з дітками. У правильності свого рішення я переконалася того ж дня, коли директорка повела мене знайомитися з учнями. Коли один з хлопчиків підбіг до мене, взяв за руку і заглянув в очі – у мене побігли мурашки по шкірі.

Ідею Альони організувати для дітлахів спортивні заняття підтримали директорка школи №2 та начальник муніципальної варти Віталій Хрустицький. Разом їм вдалося знайти приміщення та необхідний інвентар для занять.

– Проект ми назвали «Фітнес-дітки». Щосуботи я на волонтерських засадах займаюся спортом з дітками. Це не так просто, адже в кожного є певні проблеми фізичного розвитку, тому на заняття діти приходять із мамами. Проте всі складнощі ми стараємося долати разом – діти дуже старанно займаються, виконують всі мої вказівки. Влітку в хорошу погоду ми проводимо заняття на міському пляжі – дітям так ще цікавіше. Також ми організували заняття фітнесом для мам цих діток – фізичні вправи не лише допомагають їм тримати себе у формі, а й емоційно відволіктися від життєвих труднощів. Крім того, у нас вже є традиція – раз на три місяці я влаштовую «солодкий стіл» для дітлахів –приношу з дому смаколики, тортики, які печу сама. Я дуже люблю дітей. Проводити з ними час для мене задоволення і справжнє щастя. Я навіть задумалася над тим, щоб здобути професійну освіту для роботи з дітьми.

Напередодні дня Святого Миколая керівництво ГУНП запропонувало Альоні у складі команди з Чернігівщини позмагатися на чемпіонаті України з кросфіту. Чемпіонат проводився серед поліцейських ГУНП та департаментів. Кросфіт є програмою вправ на силу та витривалість, до складу якої входять переважно добірки аеробних вправ, зарядки та важкої атлетики.

Загалом у змаганнях брали участь 28 команд з різних куточків країни. Чернігівська команда з чотирьох поліцейських (окрім Альони, до її складу увійшли два бійці КОРДу та один поліцейський з роти особливого призначення) посіла 10 місце.

– Я дуже пишаюся нашим результатом, оскільки на цей чемпіонат ми поїхали вперше, а на підготовку був лише тиждень. На чемпіонаті було чимало складних змагань: підняти штангу вагою 150 кілограмів, 30 разів підтягнутися, піднімати 24-кілограмову гирю тощо.

У змаганнях серед жінок Альона посіла 12-те місце серед 28-ми. Поліцейська каже, що в майбутньому охоче братиме участь у подібних чемпіонатах, але готуватиметься до них ще ретельніше.

– Хотілося б і надалі демонструвати хороші результаті як у роботі, так і у спорті. Цього року я маю намір проводити тренування не лише для дітей і батьків школи №2, а й для педагогів, які вже висловили таке бажання. Ще одна мрія – організувати показовий спортивний виступ діток з особливими потребами. Вважаю, що саме ці діти можуть стати справжніми мотиваторами для тих, хто має різноманітні «відмовки», що нібито заважають займатися спортом. А моєю найкращою мотивацією є коханий, який завжди мене підтримує, чекає зі змагань та дарує натхнення для нових звершень.


Комментирование закрыто

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/