Воскресенье, 19 20 января20   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Рубрика: Юридична консультація

1:26, 20 декабря 2016

Як внести до свідоцтва про народження батька дитини?

Ірина Камкова, м.Чернігів Юридичну консультацію надає Міністр юстиції України Павло Петренко. Походження дитини від батьків, які не перебувають між собою в зареєстрованому шлюбі, встановлюється шляхом подачі спільної заяви батьком і матір’ю дитини до органів РАЦСу. Якщо такої заяви подано не було батьківство може бути встановлено судом. Робиться це за заявою одного з батьків, опікуна дитини, особи, […]

- Читать далее -
17:00, 18 декабря 2016

Перейменування вулиці не є зміною місцезнаходження юридичної особи

Щодо зміни місцезнаходження юридичної особи повідомляємо, що частиною першою статті 93 Цивільного кодексу України визначено, що місцезнаходженням юридичної особи є «фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку». Передбачене частинами шостою та восьмою статті 7 Закону України «Про засудження комуністичного […]

- Читать далее -
15:00, 17 декабря 2016

Важливі запитання-відповіді для «спрощенців»

Під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань перебування на спрощеній системі оподаткування з платниками податків спілкувалася заступник начальника управління — начальник відділу адміністрування податків із самозайнятих осіб управління податків і зборів з фізичних осіб Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області Тетяна Гончарова. Пропонуємо вашій увазі відповіді на найбільш актуальні запитання, які надійшли від […]

- Читать далее -
15:42, 11 декабря 2016

Чи може держслужбовець здавати в оренду земельну ділянку?

До  редакційного «юридичного кабінету» нашого видання читач із Чернігова Іван Д. надіслав запитання щодо «земельних» прав. Відповідь надає фахівець у галузі земельного законодавства. Чи може держслужбовець здавати в оренду земельну ділянку? І чи це не буде порушенням діючого законодавства? Іван Д., м.Чернігів Консультацію надає начальник Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області Олександр КОЛОТІЛІН. Обмеження щодо […]

- Читать далее -
21:20, 09 декабря 2016

Як сім’ї без складнощів переїхати жити до іншого регіону

Шановний пане Міністре! Ми з сім’єю збираємося переїхати жити до іншого регіону, де моєму чоловіку запропонували постійну роботу. Наскільки проблемним буде змінити місце реєстрації, бо ми чули, що через зміни правил нині це складний процес? Ірина Соломко, м. Чернігів Юридичну консультацію надає Міністр юстиції України Павло Петренко. Не такий страшний вовк, як його малюють. Це українське […]

- Читать далее -
10:00, 27 ноября 2016

«Пішов в АТО», а банківський кредит залишився. Що робити?

Доброго дня, пане Міністре! Минулого року мій чоловік був призваний на службу в армію. До цього він мав свою справу, на яку було взято кредит у банку. Через те, що він пішов захищати Батьківщину і вже не має тих доходів, які в нього були раніше, сплачувати за кредитом нашій сім’ї немає з чого. Ми чули, […]

- Читать далее -
23:53, 19 ноября 2016

Примусили підписати наказ про звільнення. Що робити?

Доброго дня, Павле Дмитровичу. У моєму житті сталася дуже неприємна ситуація, в один день мене просто викликали до керівництва і примусили підписати наказ про звільнення. Це сталося без попереджень і без будь-яких зрозумілих для мене причин. Єдине, що сказали – так треба. Що я можу вдіяти в цій ситуації? Олександр Мостовий, м. Чернігів Юридичну консультацію […]

- Читать далее -
22:58, 19 ноября 2016

Чи можна отримувати аліменти після досягнення повноліття?

Шановний пане Міністре, допоможіть розібратися з ситуацією. Ми розлучилися з чоловіком, коли нашій доньці було 11 років. До 18 років бувший чоловік сплачував елементи, однак після того, як вона стала повнолітньою, припинив. Зараз донька навчається в університеті. І їй не була б зайвою фінансова підтримка. Чи можна за таких обставин продовжити отримувати аліменти? Надія Івченко, […]

- Читать далее -
23:27, 07 ноября 2016

Як отримати грошову одноразову допомогу переселенцям

Через проведення бойових дій у нашому рідному місті нам з родиною довелося виїхати з Луганської області. Чоловік знайшов роботу, однак зарплата невелика. Я через хворобу не можу допомогти йому забезпечити сім’ю. Ми чули, що переселенці можуть отримати одноразову грошову допомогу. Скажіть будь-ласка, чи це правда, і що нам потрібно аби отримати таку допомогу? Світлана Носенко, […]

- Читать далее -
8:00, 31 октября 2016

Податок на прибуток у питаннях і відповідях

Консультацію з актуальних питань податкового законодавства, зокрема, щодо декларування податку на прибуток та оподаткування неприбуткових установ та організацій з платниками податків, надає Ольга Зубок – начальник відділу адміністрування податку на прибуток управління податків і зборів з юридичних осіб Чернігівської обласної державної податкової інспекції.  — Які зміни необхідно внести до установчих документів неприбуткової організації для внесення в новий Реєстр […]

- Читать далее -
11:53, 26 октября 2016

Можна придбати автомобіль і залишитися без авто, і без грошей

За дев’ять місяців у сервісних центрах МВС виявили 783 транспортних засоби із перебитими номерами. Подібні авто виявляють під час проведення огляду експерта. При купівлі авто є декілька варіантів переоформлення зі старого власника на нового: за довіреністю або у безпосередній присутності покупця і продавця авто. Для того, аби вберегти себе від придбання транспортного засобу із перебитими […]

- Читать далее -
22:17, 23 октября 2016

Довго не проживаєш в своєму помешканні? Житло можна втратити

Яким чином можна визнати особу такою, що втратила право користування житловим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки? Консультацію надає Володимир Бобруйко − директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Відповідно до статті 72 Житлового Кодексу УРСР визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад […]

- Читать далее -
22:02, 17 октября 2016

Як відновити свідоцтво про реєстрацію транспорту?

Консультацію отримали в Регіональному сервісному центрі МВС в Чернігівській області (м. Чернігів, Шевченка,26). Якщо з якихось причин Ви втратили свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, його можна відновити такти чином. Перш за все Ви повинні звернутися до будь якого сервісного центру МВС. При собі мати такі документи: паспорт та ідентифікаційний номер. Отримати на місці витяг з Єдиного держреєстру […]

- Читать далее -
19:20, 10 октября 2016

Що треба знати про єдиний внесок

У Чернігівській обласній податковій інспекції Державної фіскальної служби проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Актуальні питання з єдиного внеску». На запитання платників відповідала начальник відділу адміністрування єдиного внеску управління оподаткування фізичних осіб Галина Мушенок. У відділі організації роботи Чернігівської обласної державної податкової інспекції підготували кілька запитань, на які фахівець-податківець надавала консультації під час […]

- Читать далее -
7:54, 06 сентября 2016

Як правильно обчислити самостійно суму податку на нерухоме майно

Відповідно до п.п. 266.4 1 п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується: а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 […]

- Читать далее -
8:35, 21 августа 2016

Де у Чернігові та області можна навчитися стати водієм

Які автошколи Чернігівщини акредитовані та мають право навчати майбутніх водіїв. На сьогодні на всій території України проходить акредитація автошкіл, Чернігівщина − не виключення. Регіональний сервісний центр надає перелік суб’єктів підприємницької діяльності, що здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, які пройшли державну акредитацію, мають діючий сертифікат та обліковуються станом на 01.08.2016 року у […]

- Читать далее -
12:30, 16 августа 2016

У Головному управлінні юстиції у Чернігівській області новий керівник

16 серпня 2016 року в конференц-залі Чернігівської обласної ради відбулося офіційне представлення нового керівника Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області. В урочистостях прийняли участь: голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч, перший заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук, керівники гаоузевих підрозділів та правоохоронних органів. Нагадаємо, що згідно з наказом Міністерства юстиції України від […]

- Читать далее -
17:10, 30 июля 2016

Податкові соціальні пільги батькам, які мають дитину-інваліда

Які податкові соціальні пільги батькам, які мають двох дітей, одна з яких є дитиною — інвалідом? Консультаційну відповідь надає завідувач сектору адміністрування майнових податків і зборів з фізичних осіб Чернігівської обласної державної податкової інспекції Олена Березовська. Батьки — платники податків, які мають двох дітей, одна з яких є дитиною -  інвалідом мають право на застосування двох податкових […]

- Читать далее -
9:25, 25 июля 2016

Земля «дачника» приватизована. Чи треба сплачувати земельний податок?

Чи сплачувати земельний податок членам садівничого товариства, якщо їх земельні ділянки приватизовані?  Консультацію надає заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області Олександр Марухленко. Якщо земельні ділянки приватизовані громадянами − членами садівничого товариства і кожен громадянин отримав документ, що засвідчує право на земельну ділянку, то такі громадяни, крім тих, кому надані пільги щодо […]

- Читать далее -
15:21, 23 июля 2016

Скільки ліків можна перемістити через український кордон

Пунктом 19 частини 1 статті 370 Митного кодексу України від 13.03.2012 року № 4495-VI, зі змінами та доповненнями, встановлено: лікарські засоби, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України, вважаються особистими речами. Обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування встановлені […]

- Читать далее -

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/