Среда, 27 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Зимові сюрпризи від дівчинки Гафійки


Книжкові новинки. У Ніжині нещодавно побачила світ нова прекрасна книжка для дітлахів «Зимові сюрпризи», яку чарівно створив наш земляк – відомий український письменник, голова Літературної спілки «Чернігів» та головний редактор журналу «Літературний Чернігів» Михась Ткач. Це – напрочуд цікава повість у новелах про дивовижні пригоди п’ятирічної дівчинки Гафійки.

Вона – дуже добра, допитлива та кмітлива. А ще – непосидюча, бо все її цікавить: і чистий, пухнастий сніжок надворі, що сиплеться, мов із рукава; і справжнісінька Снігова бабуся, ніби щойно з гарної казки; і веселі, мультики, які вони з татом дивилися вдвох у порожньому кінотеатрі; і загадкова зимова нічка; і яскравий метелик, котрий дивом опинився в їхній оселі; і невгамовні троїсті музики…

А ще Гафійка дуже любить своїх матусю й тата, маленького братика та бабусю. Дівчинка вміє красиво, солодко мріяти і вже вчиться бути дорослою. Адже довкола – стільки неймовірних, захоплюючих, радісних чудес! А ще, після народження її братика Романа, Гафійку очікують безліч сюрпризів…

І ця книжка – також диво, бо її створено дуже ошатно – так і хочеться взяти до рук! У неї – пречудова зимова обкладинка та багато кольорових ілюстрацій, котрі з любов’ю, від усієї душі, намалювала художниця Наталія Риндіна. Цю свою чарівну книжку Михась Ткач присвятив доньці Христині.

Взагалі, у добродія Ткача – немало книг для дорослих, написаних дуже талановито, розумно і цікаво. Однак такі його барвисті, розмаїті, оригінальні, пригодницькі і водночас – ніжні, лагідні, зворушливі, веселі та добрі книжки, як, наприклад, «Веселий Штанько», «Ласий ведмідь» та «Зимові сюрпризи», безперечно, належать до скарбниці дитячої літератури. І дітлахи від них – просто в захваті!.. Отже, Михась Ткач – прекрасний дитячий письменник та справжній чарівник, який вміє створювати чудеса.

Бачив, як діти щасливо і дружно аплодують авторові – Михасеві Ткачу, режисерові-постановнику вистави – Віталію Гольцову і талановитим акторам обласного лялькового театру імені Олександра Довженка, які разом створили дивовижний спектакль за казкою «Ласий ведмідь». І це – чудово, що маємо виставу за твором земляка, яка користується таким успіхом у юних глядачів!

Додам, що Михась Ткач – член НСПУ та НСЖУ, академік Міжнародної літературно-мистецької Академії України. Лауреат літературних премій імені Михайла Коцюбинського, Григорія Сковороди «Сад божественних пісень», Пантелеймона Куліша, Миколи Гоголя. Нагороджений медалями Олександра Довженка та Івана Мазепи. Заслужений працівник культури України.

Ми пишаємося Вами, пане Михасю, і зичимо нових хороших книжок!

Сергій Дзюба,

член Національної спілки письменників України


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/