Четверг, 18 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Зустріч з лісами княжого краю


ліс2Напередодні Міжнародного дня лісу група чернігівських журналістів, представників обласних газет, радіо та телебачення , «десантувала» у Холминському та Н. -Сіверському держлісгоспах Чернігівщини.

На кордоні Н. -Сіверського району чернігівських журналістів зустрічав головний лісничий місцевого лісогосподарського підприємства Віталій Сідько.

По дорозі до Красно-Хутірського лісництва наша команда у селі Ломанка, яке оточене лісовими масивами, натрапила на пожежу. Виявилося, що загорілася суха трава , і вітер роздмухав вогонь, який перекинувся на будівлі. Лісова охорона Красно-Хутірського лісництва разом із селянами подолали біду. Керували процесом гасіння Віталій Сідько та помічник лісничого Ігор Громовий.

На Новгород-Сіверщині протягом 4-5 років масово всихають ялинники. Вони загинули на 356-гектарній площі Красно-Хутірського лісництва.

ліс3

Наука засвідчує, що так негативно вплинули на ялини кліматичні зміни. Ялини росли в низинах : деревам було достатньо вологи. Останні роки видалися дуже посушливими, а у ялин коренева система розташована близько біля поверхні, їй зараз вологи не вистачає.

Нинішньої весни у держлісгоспі запланували створити 245 гектарів молодих лісів.

На ділянках всихаючих ялинників висаджувалася сосна звичайна, дуб, модрина та липа. Ігор Порохняч, науковець з «Новгород-Сіверської науково-дослідної станції», пояснював: «Грунти тут багаті , і саджанці цих видів дерев добре приживуться. Між іншим, липа у наших лісах виростає до 20 метрів».

ліс4

Ми заїхали на ділянку експериментальних культур, висаджених три роки тому і впевнилися, що приживлюваність саджанців хороша — 91%.

Із задоволенням журналісти відвідали лісові ділянки обходів №5 ( майстер лісу Іван Лантух) та № 6 (майстер лісу Станіслав Михайленко), де йшла посадка лісокультур.

Завзято трудилися працівники лісництва, лісової охорони та жителі села Чорний Ріг Семенівського району. У «гарячу» пору селяни з лісових населених пунктів приходять своїм лісівникам на підмогу. Цих людей не треба вчити, як дерева висаджувати. З року в рік вони підсобляють лісництву та й самі задоволені, тому що заробіток мають.

На зрубах робота нелегка : коріння ялинників лежить майже зверху і механізована посадка неможлива. Тож деревця висаджувалися тільки вручну, під меч Колесова. Цієї весни на зрубах посадили 84 га лісу.

Ліс1

У Красно-Хутірському лісництві є й розсадник декоративно-садивного матеріалу. В ньому — понад 30 видів екзотичних рослин. Серед них туя, ялівець, калина, каштан тощо. Прикро, зауважував головний лісничий лісгоспу Віталій Сідько, що сьогодні небагато бажаючих купувати ці саджанці.

День наближався до вечора і видався досить насиченим. Завершився прес-тур у Лосківському лісництві на тематично оформленій екологічній стежці, що змістовно інформує про тваринний і рослинний світ Полісся. Лісничий Анатолій Поніматченко з учителькою біології Вірою Дмитрієвою провели для журналістів і учнів Лосківської неповної середньої школи цікаву екскурсію, приурочивши захід до Міжнародного дня лісу та Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках!»

Микола Тищенко, м. Чернігів


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/