Четверг, 28 марта 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

З’їзд парламентарів у Батурині: говорили про земельну реформу


Чому в Україні й досі недосконала система оподаткування для тих, хто працює в аграрній галузі? Чи зникне колись несправедливість щодо розподілу по спецрежиму оподаткування ПДВ для сільського господарства? Виходить так, що чим більший обсяг виробництва агропідприємства, тим більшу підтримку воно отримує від держави. А це не дає можливості розвиватися середньому та малому фермерству. Про це та інші аспекти говорили на Чернігівщині.

***

«Чия, земля? Калитчина! Чия, земля? Калитчина!». Ця фраза із відомої комедії Івана Карпенко-Карого яскраво ілюструє сучасні «земельні» реалії в Україні. І хоча багато чого з часів життя класика змінилося, утім, земельні питання в нашій державі і досі залишаються проблемними. Формування земельного ринку – один із найважливіших реформаторських меседжів сучасності.

аграрний зїзд у Батурині (2)Важливі нюанси земельної реформи обговорювали на Чернігівщині – у Батурині на виїзному засіданні комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, яке ініціював народний депутат Валерій Давиденко.

До гетьманської столиці завітали не лише парламентарі, а й головний аграрій України – Міністр Тарас Кутовий. Високопосадовець окреслив свою позицію – країні потрібен ринок землі.

аграрний зїзд у Батурині (3)«Якщо людина померла у селі, чому чоловік, у якого пай на тому самому полі, не має права купити цей пай? Або бабця, яка доживає віку, не може продати сусіду цей пай? Є питання мінімальної ціни, є питання можливості обміну, є світова практика. Ми по-різному можемо це оцінювати, але вибудувати правила ми повинні, тому що стояти на місці не можна», — заявив міністр.

Водночас Тарас Кутовий підкреслив, що для прийняття правильного рішення, необхідно якомога глибше обговорити це питання, почути думки на місцях.

Міністр також акцентував увагу на недосконалості системи оподаткування. А саме – несправедливості розподілу по спецрежиму оподаткування ПДВ для сільського господарства. Виходить, що чим більший обсяг виробництва агропідприємства, тим більшу підтримку воно отримує від держави. А це не дає можливості розвиватися середньому та малому фермерству.

аграрний зїзд у Батурині (4)
«Ми пропонуємо 1% від валового виробництва сільгосппродукції в Україні направляти на підтримку малих та середніх виробників. В першу чергу тим, у кого є тваринництво, переробка і додаткові робочі місця. Якщо говорити про цифри, то мова йде 5,5 мільярдів гривень. Ми говоримо майже про 20-кратне зростання підтримки»,
 — зазначив Тарас Кутовий.

Народний депутат Валерій Давиденко, виступаючи перед учасниками засідання, наголосив, що при нинішніх невтішних економічних реаліях знімати мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, не можна.

аграрний зїзд у Батурині (1)«Я вважаю, поки не запрацює наша економіка, не можна знімати мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. Ми повинні напрацювати механізм з усіма застереженнями, за якими ми не станемо рабами на цій землі. І саме тому я ініціював цю зустріч. Щоб ми ці важливі питання обговорили саме тут – на Чернігівщині. Пропоную продовжити мораторій. Також пропоную для тваринництва, садівництва, овочівництва і виноградарства залишити спеціальний режим оподаткування, а рослинництво – загальна система оподаткування», — заявив Валерій Давиденко.

Також, народний депутат вважає, що приймати важливі земельні рішення без громадських обговорень не можна. Адже думка людей повинна бути визначальною.

Гарячі земельні обговорення триватимуть і надалі. Засідання комітету продовжать наступного тижня у Києві.

Тетяна ТЕРЕЩЕНКО


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/