Пятница, 27 ноября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Зірки на башті Московського Кремля з'явилися завдяки чернігівцю


Не всі знають, що видатний російський театральний художник першої половини ХХ століття Федір Федоровський народився в Чернігові (14/26/ грудня 1883 року).

Те, що він був учнем Михайла Врубеля і Костянтина Коровіна — цікаво і важливо. Також з офіційної енциклопедичної довідки відомо, що Федір Федоровський у 1907 році із золотою медаллю закінчив Строгановське художньо-промислове училище і отримав пропозицію залишитися в училищі як викладача. Але в житті так сталося, що в 1907 р. він прийшов до Большого театру. У тому ж році художник виграв конкурс ескізів декорацій і костюмів до «Кармен» Ж. Бізе для Приватної опери С. Зіміна, за що був нагороджений премією в чотириста рублів, поїздкою на два місяці в Іспанію і дебютом в знаменитому московському театрі, де пізніше він оформив понад десяти вистав, в тому числі «Демона» А. Рубінштейна (1909 г.), «Чародійку» П. Чайковського (1913 р), «Життя за царя» М. Глінки (1914 г.). У 1913-14 рр. брав участь у створенні вистав у Парижі ( «Хованщина» М. Мусоргського) і Лондоні ( «Травнева ніч» М. Римського-Корсакова).

Оформлення сцени Большого театру Федором Федоровським


Федір Федоровський. Ескіз декорації до вистави «Царська наречена»

Але найголовніше, мабуть, у житті Федора Федоровського є подія, яка вийшла поза особисті історичні паралелі.

Нещодавно чернігівський журналіст Олександр Олійник поділився такою інформацією.

Виявляється, у 1936 році Федоровським були зроблені малюнки і моделі рубінових зірок, встановлених на вершинах веж Московського Кремля! Виставки робіт Федоровського проходили в Москві, Ленінграді, Парижі, а також Італії та Америці.

Як повідомляють енциклопедичні видання, роботи художника зберігаються в найбільших музеях Росії та за кордоном, велика колекція його ескізів зібрана в музеї Большого театру.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/