Вторник, 22 сентября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Збори Чернігівського земляцтва відбулися у Києві

Збори Чернігівського земляцтва відбулися у Києві


У січні в Міжнародному виставковому центрі відбулися чергові річні збори Чернігівського земляцтва в Києві.

Ця громадська організація, найпотужніша з усіх обласних земляцтв столиці, існує вже 23 роки, об’єднує киян — вихідців з Чернігівщини, які підтримують постійні зв’язки з рідним краєм, допомагають землякам в економічних, соціальних, культурно-освітніх справах. Тож на збори зібралися члени земляцтва, делегації з усіх районів області.

Перед початком зборів у просторому фойє присутні оглянули фотовиставку про добрі справи земляцтва, були розгорнуті виставки-продажі художників, майстрів народного мистецтва Чернігівщини. Виступали художні колективи.

На початку зборів присутні вшанували пам’ять земляків-чернігівців, які загинули, захищаючи Україну у війні на Донбасі.

З вітальною промовою виступив голова земляцтва Віктор Ткаченко. У грудні на звітно-виборчій конференції організації його знову переобрали на головування на наступні 5 років. А загалом Віктор Вікторович очолює земляцтво вже 20 років.

З вітаннями виступили голова Чернігівської обласної державної адміністрації Олександр Мисник, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук. Вони говорили про тісну співпрацю мешканців області, обласної і районної влади із земляцтвом, запрошували для подальшої співпраці. Про щойно завершене формування Православної Церкви України, отримання нею Томоса про автокефалію говорив у своєму виступі архієпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Євстратій.

Відбулося урочисте підписання меморандуму про співпрацю земляцтва й Чернігівщини на 2019 рік. Його підписали О. Мисник, В. Мельничук і В. Ткаченко. Далі відбувся святковий концерт. Пролунали твори української пісенної класики, народні пісні, лейтмотивом були рідзвяно-новорічні свята. Виступили, зокрема, зразковий дитячий хор «Світич» Ніжинської школи мистецтв, капела бандуристів імені Остапа Вересая обласного філармонійного центру.

А далі традиційно відбулося дружнє спілкування «по куренях» — районних відділеннях земляцтва з делегаціями своїх районів.

Активістам громадської організації, а також представникам районів було вручено нагороди земляцтва. Зокрема, одразу три відзнаки отримав Куликівський район. Подяками земляцтва відзначені районна державна адміністрація, районна рада, селищна рада, яка тепер об’єднує весь район після утворення восени 2017-го об’єднаної територіальної громади. Подякою відзначений і заступник голови Куликівського районного відділення земляцтва Сергій Спутай, який веде велику дослідницьку роботу, видає книги з історії рідного району, свого села Ковчина.

На знімку: голова Куликівського відділення земляцтва Борис Чуян, Сергій Спутай, заступник голови ОТГ Віктор Богдан, голова РДА Олексій Ракоїд.

Текст і фото Петра Антоненка,

редактора газети «Світ-інфо»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/