Понедельник, 24 20 февраля20   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Зацікавлені лобісти вперто не хочуть, аби Крути стали центром ОТГ?

Зацікавлені лобісти вперто не хочуть, аби Крути стали центром ОТГ?


Власна думка. Не секрет, що багато «експертів», «асоціацій», «центрів розвитку» — не більше, ніж кишенькові клуби з відстоювання інтересів місцевих князьків.

З часу створення першої ОТГ і по нині жоден із них не вказав на корупційні дії з боку керівників громад, серед яких, як показала дійсність, чимало випадкових людей. Більшість із них банально облаштовують своє сьогодення, ставлячи хрест на майбутньому громад. Землю — олігархам, китайцям, кому завгодно — тільки не місцевому господарю. Вийде так, що з осені майбутні керівники громад будуть без основного ресурсу — що не продали їх попередники, віддадуть за безцінь «своїм людям». Саме так — на аукціонах, бо в області вже майже 27 тисяч гектарів земель підготовлено до такої процедури (в тому числі і тих громад, що об'єдналися нещодавно).

Натомість села, що бачать перспективу в добровільному об'єднанні, які правильно розпорядились власними землями і хочуть вирватись з порочного корупційного кола, і найголовніше не мають лобістів, так звані «експерти» тупо валять. Звісно, не просто так і не за «спасибі». Наявність в цих об'єднаннях за інтересами депутатів і політиканів нівелює їх авторитет як такий.

Конкретний приклад — Крутівська ОТГ

За цю громаду мешканці сіл з двох районів Чернігівщини (Борзнянського та Ніжинського) боролися впродовж трьох років. Рішення сільських рад і протоколи зборів мешканців сіл довгий час не могли пробити стіну корупції та лобізму місцевих князьків. І тільки після особистого втручання голови Чернігівської ОДА Андрія Прокопенка профільний департамент погодився провести обрахунок спроможності громади з усіма селами, які захотіли об'єднатися. Однак до цього часу Крутівська сільська рада не отримала на руки висновку спроможності, а окремі представники політичних сил на останній нараді, яка відбулася Мінрегіонбуді переконували відповідальних за децентралізацію осіб у тому, що треба знівелювати добровільний принцип об'єднання та силоміць приєднати села до існуючих громад.

І доки глибоко шанований мною Іван Якуб з однодумцями бореться в столиці проти дикого ринку землі, його колега по фракції з «Батьківщини» Дмитро Іванов переконує спеціалістів Мінрегіонбуду в тому, що села Хороше Озеро та Омбиш треба приєднати до Плисок. Розумію, що в депутата, який, як не дивно, представляє ще й Центр розвитку місцевого самоврядування, особлива любов до Плисок ще з часу, коли він «отримував по ребрах» від місцевих атовців за спроби розвалити місцеве агропідприємство ТОВ «Плиски Агро» на догоду одіозному Михайлу Голиці. Але ж треба поважати закон і право людей на добровільне об'єднання. Не хочуть тамтешні люди до Плисок! Категорично! Не вірите?

Ласкаво просимо 25-го січня в будинок культури села Сиволож на 10 годину! Почуєте, що сиволожці думають про Плисківську ОТГ і про ті викрутаси з землею. Люди вимагають звіту від Марини Вірко! Люди скликають віче, якщо хочете!

Зрештою, чомусь переконаний в тому, що Дмитру Іванову це абсолютно не цікаво. А йому б разом з Михайлом Голицею слід приїхати в Хороше Озеро чи Омбиш і спробувати пояснити людям, чому ВОНИ з неформальним куратором Комарівської і Кіптівської громад депутатом від Нашого Краю і, теж як не дивно, представником новоутвореної Асоціації сільських і селищних рад Іриною Грозенко хочуть знівелювати право людей об'єднатися з тими, з ким вони хочуть об'єднатися і з ким будуть спроможні жити та розвиватись заради благополуччя своєї громади.

Сьогодні я, як журналіст і як громадянин, висловлюю спільну думку сільських голів і мешканців Хорошого Озера, Крут, Омбиша, Печей і прилеглих до них сіл. Час місцевих «рішал» канув у небуття! Люди готові боротися за своє право жити достойно в спільному домі — Крутівській ОТГ. Спроможній, перспективній, єдиній. І доки в усіх цих асоціаціях правлять бал політикани — довіри до них не буде. Будуть адекватні дії!

Отже, 29 січня. Крути. Зберуться всі! Вся Україна почує про децентралізацію по-чернігівськи.

Віталій Назаренко

Попередня публікація на цю ж тему: Громада легендарних Крут отримала шанс на створення об’єднання


Комментирование закрыто

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/