Суббота, 31 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
За захист рідної мови отримав від переселенця стусанів

За захист рідної мови отримав від переселенця стусанів


Прилучанин Сергій Трушкін виявився в центрі мовного скандалу. За його словами, на нього напав і побив чоловік продавчині, від якої активіст вимагав спілкуватися українською. У захисників продавця — дещо інша версія.

На своїй сторінці в «Фейсбук» Сергій Трушкін напередодні написав, що знаходиться в поліції після того, як на нього в центрі Прилук напав чоловік.

— За прохання спілкуватися українською мовою у відділі Центрального гастроному продавчиня викликала свого чоловіка, який в центрі міста серед білого дня здійснив напад і розсік мені обличчя.

Пізніше чоловік додав діагноз: забита рана лівого надбрів'я і лівої вилиці, крововилив в око, підозра на перелом носа. Але ще треба йому пройти повне обстеження.

Також потерпілий зазначив, що написав заяву в поліцію і звернувся до мера Прилук і його заступнику. Чиновники пообіцяли контролювати хід розслідування.

Сергій Трушкін

За словами Сергія Трушкіна він в гастрономі в центрі Прилук попросив продавщицю обслуговувати його як покупця державною мовою, як того вимагає закон.

Однак жінка нібито відреагувала по-хамськи, а пізніше покликала чоловіка, який наздогнав активіста на вулиці і напав на нього.

До адміністрації магазину у прилучанина претензій немає: «Керівництво вело себе адекватно. Двоє з них були на моєму боці. Одна з них даже вибачилась. Усе — цивілізовано. У магазині — чудові продавці. Це просто виняток».

Втім, на сторону Сергія Трушкіна стали далеко не всі. Частина жителів міста виправдовує продавця та його чоловіка — переселенців з Донбасу. Мовляв, вони все життя провели в російськомовному середовищі.

Крім того, знайшлися звинувачення і на адресу потерпілого. Зокрема, заступник голови громадської організації «Патріот Прилуки» Віталіна Купрій присоромила потерпілого, зазначивши, що той навмисно тероризує цю продавщицю.

— Скільки місяців ви вже ходите в цей магазин і ціленаправлено шукаєте саме цього продавця? І це вже не перший раз у вас скандал з нею… Як вам не соромно, Сергію, ви декілька місяців ходите й спеціально її провокуєте, але жодного разу вам грубо не відповіла.

Жінка зазначила, що чоловік продавщиці просто захищав дружину:

— Те що її чоловік надавав вам стусанів, правильно й зробив. І я впевнена, що будь-хто з чоловіків зробив би те саме, як би хтось намагався образити його дружину. А ви, Сергію, зайдіть в інший магазин — там, де чоловік розмовляє російською, зробіть йому зауваження. Чи вас цікавлять тільки жінки-переселенки?

Сергій Трушкін не заперечує, що він дійсно часто заходить в гастроном, але при цьому ніколи спеціально не звертався саме до цієї продавчині. Зате кожен раз при спілкуванні з нею нагадував про необхідність обслуговувати покупців українською мовою.

— Я ніколи не вимагав від неї бездоганного володіння мовою. Пропонував говорити так, як може. Навіть пропонував, що я допоможу їй, якщо їй якогось слова забракне. Натомість у відповідь, чув, на жаль, лише хамство, — написав постраждадий.

Також Сергій Трушкін зазначив, що сама продавчиня під час «очної ставки» з адміністрацією магазину визнала, що образ від покупця не було.

Побитий прилучанин побоюється, що справу спробують спустити на гальма.

— Потрібно, щоб не зам'яли справу. Поліцейські в машині пропонували «домовитись», а той, хто нападав, погрожував, що «знесе голову», — написав Сергій Трушкін.

Джерело

Водночас, як нам повідомили в секторі комунікації поліції Чернігівської області, інформація по факту внесена до журналу єдиного обліку. Діям кривдника надається правова оцінка. Вирішується питання щодо відкриття кримінального провадження.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/