Неділя, 16 Грудень 2018   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
За тяжкий злочин — електронний браслет. Таке у нас судочинство

За тяжкий злочин — електронний браслет. Таке у нас судочинство


Днями на Чернігівщині сталася трагікомічна ситуація: кримінальний авторитет зі своїм товаришем нахабно відібрали мікроавтобус у грибного спекулянта, але план зазнав краху, бо вони потрапили до рук копів. Переночувавши з цією думкою, під час обрання міри запобіжного заходу, поліцейські та прокурори клопотали про тримання підозрюваних під вартою, але суддя вирішив інакше.

Читайте попередню публікацію про те, як правопорушники заволоділи автомобілем «грибника»: Поліцейські відмовилися від стотисячного хабара. А судді та прокурори?
Українське судочинство вражає: сьогодні ти кримінальний авторитет  та, погрожуючи водію вночі, залишаєш бідолаху на узбіччі та вільно їдеш його мікроавтобусом, а завтра – тебе, упійманого копами, суддя не закриває, а відправляє додому. Подумати. До 17 листопада. Та ще й цяцьку на руку вдягає. Здається, що у цій країні мода на цяцьки, а от відповідальність перед законом – не в тренді. І байдуже, що ти вчинив особливо тяжкий злочин, за який тобі «світить» позбавлення волі аж до дванадцяти років. Так пишуть у кодексі, у Кримінальному, в частині 3 статті 289, за якою затриманим вручили обґрунтовану підозру у вчиненні особливо тяжкого злочину. Та то не головне, виявляється... для судової Феміди.
 
Головне, що у тебе є папірці з обличчям Франкліна. Зелененькі такі. Багато. Вони можуть вирішити будь-які проблеми. З власних джерел автору цих рядків стало відомо, що поліцейським пропонували не менше 50 тисяч доларів за те, щоб «зам’яти» інцидент. Вони відмовилися. Ну, і дідько з ними! Хто ж заважає спробувати домовитися  з  суддями?
 
Вчора у цій справі був судний день – обиралася міра запобіжного заходу. Перетягування канату (тобто букви закону) в Новозаводському районному суді завершилося поразкою звинувачення. Слуга Феміди не погодився з правоохоронцями та вирішив, що домашнього арешту із носінням електронного браслета буде достатньо. Правосуддя дало вирок не лише підозрюваному, а й собі. Тільки підозрюваному дістався електронний браслет, а українському судочинству – чергове тавро «Зрада».
 
Подейкують, що конфлікт стався через банальні розбірки підозрюваних із перекупниками грибів. Дорогий позашляховик, у якому перебували кримінальний авторитет з товаришем, інсценував аварію на дорозі, бо виїхав на зустрічну смугу. Водій-перекупник грибів намагався уникнути аварії, але подряпини на машинах все-таки є. Коли він вийшов з мікроавтобуса, то один з подільників сів у його авто та разом із машиною супроводу вони зникли на горизонті. Згодом нападників затримали. Авто, набите грибами, тепер стоїть на поліцейському штрафмайданчику.
За цією ситуацію потрібно спостерігати усім (!), адже в залежності від подальших кроків стане зрозуміло де осядуть ці кляті долари та чи буде нести відповідальність «смотрящий» кримінальний авторитет…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/