Четвер, 22 Березень 2018   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
З надією та світлом! Книжкові новинки

З надією та світлом! Книжкові новинки


Чернігівська центральна міська бібліотека ім. Михайла Коцюбинського отримала нові цікаві книжки для широкого загалу читачів.

Передусім хочу звернути вашу увагу на непересічну книгу Лариси Григор’євої «Святослав Хрикін безкорисливе служіння поезії і поетам». Тут вміщено прекрасні вірші незабутнього Святослава Євдокимовича та проникливі спогади про нього. Немало цінного – про донедавна призабутого талановитого поета Ігоря Юркова, творчість якого досліджував Святослав Хрикін; фактично саме він і відкрив світові унікального Поета, якого сьогодні вже ввели в канон світової літератури.

«З автором цієї книжки ми знайомі вже майже півстоліття, – відзначав у своїх теплих спогадах про Святослава Євдокимовича поет Станіслав Реп’ях. – Вдивляюсь у далеч минулих літ і бачу худорлявого, трохи сором’язливого, ще безвусого юнака, з засмаглим обличчям, густими темно-русими кучерями. І ніби чую його голос… Пам’ятаю, яке глибоке враження справили на всіх його вірші з циклу «Жертвенный камень»… Київські письменники-земляки – Володимир Дрозд, Євген Гуцало, Борислав Степанюк та Олексій Довгий – одностайно відзначили філософську глибину віршів Святослава Хрикіна».

Книга містить немало світлин – кольорових та чорно-білих, які укладено з любов’ю, від душі. Безперечно, такі збірки дуже потрібні людям, особливо зараз, коли на сході України триває війна і гинуть наші бійці та мирні жителі. Вірші гоголівського лауреата Святослава Хрикіна сповнені надії, мудрості та душевного благородства. Видавець збірки – чернігівець Валерій Лозовий.

Справила на мене враження й нова книжка оповідань, новел і афоризмів Валентини Михайленко «Силуети». І хай тут немає якихось карколомних сюжетів, але авторка так гарно, проникливо пише про звичайних людей з їхніми повсякденними турботами, радощами й печалями! Коли поринаєш у світ її героїв, не полишає відчуття, що то – оповідь про тебе… Письменниця запрошує нас до людської душі, – відчиняє дверцята туди, куди ми іноді боїмося самі зазирнути, де вирують неймовірні почуття й пристрасті! Книга вийшла у чернігівському видавництві «Десна-Поліграф».

Привернула мою увагу також збірка віршів та оповідань «Блукаюча рампа душі» Ольги Батьковської. Збірку надруковано в Бахмачі. «Поезія – це доля, – переконана авторка. – Щоб бути поетом, треба мати долю поета, поважати цю долю, вперто йти її шляхами, якими б вони не були. Я думаю віршами… Тому в передмові до читача важкувато звертатися прозою. Оте сяйво поезії захопило, поглинуло, освітило… Відриваю мить від плетениці часу, перетворюю в світло… Маю дарувати це людям. Маю говорити про те, що мушу і хочу сказати. Поезія, якщо вона – справжня, здатна змінювати людей, робити їх кращими, чутливими до краси, навчити насолоджуватися життям». Добре сказано!

Підготувала Світлана БРАГІНЕЦЬ,

зав. відділом чернігівської бібліотеки ім. М. Коцюбинського


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 БІЛА ХАТА Чернігівська інтернет-газета
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/