Суббота, 22 20 февраля20   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Якими способами крадуть газ споживачі Чернігівщини


Зазвичай крадуть газ власники великих будинків, ті, кому вже відключено газ через несплату, або підприємці, на потреби свого бизнесу.  

С початку року фахівці ПАТ «Чернігівгаз» зафіксували понад 750 порушень, пов`язаних з несанкціонованим споживанням  газу, внаслідок чого підприємству було завдано збитків на майже 665 тис грн. З них вже відшкодовано 223,6 тис грн.

Частіше за всіх до незаконних маніпуляцій з газоспоживанням вдаються власники будівель з великою опалювальною площею, ті, кому вже відключено газ за борги, або підприємці. Втім, втручаючись в роботу лічильника або здійснюючи під’єднання в діючий газогін в обхід лічильника, недобросовісні споживачі не лише забезпечують собі проблеми з розрахунками на майбутнє, але й наражають на небезпеку себе і оточуючих.

Незаконна-врізка-у-дворовий-газопровід-низького-тиску

Незаконна-врізка-у-дворовий-газопровід-низького-тиску

«Зриваючи пломби або самовільно врізаючись в газопровід, окрім додаткових фінансових витрат, які в десятки разів перевищують легальне споживання, порушники закладають на території своїх обійсть справжню «бомбу уповільненої дії», — розповідає директор з безпеки «Чернігівгазу» Сергій Лещенко. Адже внаслідок непрофесійно виконаних робіт існує реальна загроза витоку газу, що в подальшому може призвести до вибуху і людських жертв.

Систематичні перевірки по виявленню та недопущенню крадіжок газу є одним з найважливіших напрямків роботи газорозподільної компанії. На сьогодні газовики мають в арсеналі сучасні прилади, які в змозі знайти самовільні приєднання.

 Для-відключення-недобросовісних-споживачів-іноді-доводиться-залучати-землерийну-техніку


Для-відключення-недобросовісних-споживачів-іноді-доводиться-залучати-землерийну-техніку

За фактами втручань фахівці «Чернігівгазу» складають акти про порушення з подальшим механічним від`єднанням газопроводу, за потреби викликаються правоохоронні органи. Далі з порушників стягуються збитки, сума яких розраховується згідно чинного законодавства.

«У нас є декілька законних способів впливу на газових крадіїв. Безумовно, одразу припиняється подача газу. Якщо порушник визнає вину і сплачує компанії заподіяні збитки, ми можемо обійтися і без подання до суду. Якщо ж людина своєї провини не визнає, питання стягнення вирішується в судовому порядку. В окремих випадках, що також залежить від вартості вкраденого газу, споживача може бути притягнуто до кримінальної відповідальності», — повідомив Сергій Лещенко.

На сьогодні по Чернігівській області в судовому провадженні находяться справи по стягненню збитків за несанкціонований відбір газу різними категоріями споживачів на суму понад 5 млн грн.

Наталія Свириденко

На першому фото: Процедура-механічного-відєднання-від-газопостачання-споживачів-порушників


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/