Суббота, 20 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Якщо власник авто — учасник бойових дій. Про поліс страхування


viyhaНедавно ви зазначали про те, які документи повинен мати водій автомобіля, яким користується не його власник (син, донька, інший член родини), а саме:  посвідчення водія (права), свідоцтво про реєстрацію авто, поліс цивільно-правової відповідальності (страховка) на цей автомобіль. А якщо власник цього автомобіля є учасник бойових дій, а така категорія людей звільняється від обов’язкового цивільного-правового страхування (я належу до такої категорії), то як тоді бути?

Микола М., м. Ніжин

Консультативну відповідь нашому читачеві надає працівник Управління ДАІ в Чернігівській області майор міліції Сергій БОРЗДИЙ.

Якщо власник автомобіля є учасником бойових дій і звільняється від обов’язкового страхування (цивільно-правової відповідальності), а користується цим автомобілем інша особа (скажімо, син, донька, дружина власника авто), то страхувати при цьому даний автомобіль не потрібно. Достатньо, окрім обов’язкових документів (посвідчення, свідоцтво про реєстрацію), «тимчасовому» водію мати при собі посвідчення учасника бойових дій або його копію власника автомобіля, тобто на того, на кого зареєстровано авто.

Додам, що мова йде про обов’язкове страхування, тобто таку цивільно-правову відповідальність, яка захищає інтереси третіх осіб, яким у разі дорожньо-транспортної пригоди, нанесено шкоду. А є ще інші види страхування, якими може скористатися власник автомобіля. Таке страхування здійснюється на умовах добровільності.

Ще матеріали на тему ТУТ.


Обсуждение: 17 коментарів
  1. Закон України "Про внесення змін до Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» ( з останніми змінами).

    Ответить
    1. Так а хто ж дурить? Ви ж самі у своєму коментарі підтверджуєте дійсність слів працівника ДАІ, тобто присутність в авто обов`язкова лише інваліда, а учасник бойових дій, якому належить даний транспорт, може у ньому й не знаходитися з іншим водієм. У чому ж обман?

      Ответить
  2. Є такі різні поняття, як право володіння та право користування. Отже, пільги, про які йдеться у цій статті, надаються особі, яка володіє авто (звичайно ж, вона має право і користування). У Вашому випадку, якщо Ви не власник цього авто, а хочете користуватися зазначеними пільгами, необхідно оформлювати на себе, як учасника бойових дій, даний автомобіль.

    Ответить
  3. Закон України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Стаття 13 — Особливості страхування цивільно-правової відповідальності окремих категорій громадян України (з останніми змінами від 23.12.2014):

    13.1. Учасники бойових дій та інваліди війни, що визначені

    законом, інваліди I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, а також особи, що керують транспортним засобом, належним інваліду I групи, у його присутності, звільняються від обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України. Відшкодування збитків від дорожньо-транспортної пригоди, винуватцями якої є зазначені особи, проводить МТСБУ у порядку, визначеному цим Законом.

    (Є рішення Конституційного Суду з цього питання від 23.12.14 р.)

    Ответить
      1. Окрім вищезазначеного Закону є й інші підзаконні нормативні акти щодо цього питання. Коли я брав для читачів консультацію у ДАІ, то вони й посилалися на ці документи. На жаль, як не записав їх, але відповідь працівників ДАІ була однозначною — якщо власник авто є учасник бойових дій, а користується цим автомобілем, наприклад, його син, то не треба на такий автомобіль брати «обов`язкову страховку». Бо хоч застраховується саме авто, але видається саме його власнику.За більш детальними роз`ясненнями можете звернутися безпосередньо до працівників ДАІ.

        Ответить
  4. Неофіційне тлумачення, це таке роз'яснення (застосування норм права, наприклад)конкретного змісту, що здійснюється будь-яким суб'єктом, при якому результат тлумачення не має обов'язкової юридичної сили. Ну, якось так. Але взагалі-то не зовсім зрозуміло з того тексту, чи зобов`язане Моторно-транспортне бюро все ж таки компенсувати... Треба буде якось ще з`ясувати ці поняття...

    Ответить
  5. Андрій:

    Я оформив авто на себе, являюся учасником БД, тобто тепер я авто маю право не страхувати! Питання: 1) Чи потрібно страхувати, щоб на авто їздила дружина? 2) У випадку ДТП хто відшкодовує збитки 3 особі і яка процедура відшкодування( що потрібно зробити, і до кого звертатись, і де гарантія що таке відшкодування взагалі відбудеться)???

    Ответить
  6. Анастасія:

    Як бути зі страховкою, якщо власник дружина, а я співвласник (учасник бойових дій). Чи можливо скористатися правом не страхувати машину?

    Ответить
    1. Згідно із законодавством, таке право (звільнення від страхування) надається лише учаснику бойових дій. Тож у даному випадку власник не є учасником БД, а отже на нього (на неї) такі пільги не розповсюджуються (треба страхувати!).

      Ответить
  7. скажите пожалуйста, разбился на авто, наскочил на яму и не справился с управлением, являюсь учасником боевых действий, можно ли получить какую либо помощь, например ввиде страховки скажем, спасибо.

    Ответить
    1. Найближчим часом ми направимо Ваш запит у відповідні інстанції для надання потрібної консультацїі... Але впевнені, що відповідь буде подібно до того, шо описали ми нижче. Згідно із законом щодо полісу страхування (якщо Ви це мали на увазі), збитки у Вашому випадку транспортне бюро не відшкодовує — у цьому разі (для подібних випадків) треба мати страховку індивідуальну, тобто страхувати свій автомобіль за власним бажанням (це зовсім не обов`язкове страхування). У статті та вищих коментарях мова йде якраз про обов`язкове страхування, коли наслідки (збитки) нанесли шкоду ТРЕТІЙ СТОРОНІ, яка є теж учасником дорожнього руху. І якщо власник автомобіля є учасником бойових дій, то він у цьому разі, звільняється від обов’язкового страхування (цивільно-правової відповідальності). А у разі ДТП, збитки транспортне бюро відшкодовує, наголошу. ще раз, лише третій стороні — власнику авто безпосередньо гроші не надаються. Можливо, Ви мали на увазі якусь іншу допомогу? А взагалі, є ще випадки (хоча, чесно кажучи, у більшості випадків — марна справа), коли люди судяться і доказують свою правоту, що якраз ямка на дорозі стала причиною ДТП. Тут треба розбиратися більш предметно у кожному конкретном випадку (де ця яма була і чи не вина у цьому дорожньої служби, на яку покладається відповідальність за стан доріг).

      Сергій Вітер, юрист редакції.

      Ответить
  8. Ми поцікавилися безпосередньо у працівників ДАІ ( ще тоді не поліції) і вони нам ствердно відповіли: у подібному випадку до водія не застосовуються будь-які санкції (шрафи) за відсутність поліса «обов`язквої страховки», якщо авто належить учаснику бойових дій, хоч він і не керує даним транспортним засобом.

    Ответить
  9. Дмитре, Ви не зможете застрахувати авто, яке Вам юридично не належить. Ви можете цим авто користуватися, однак цей транспорт повинен обов`язково бути застрахованим, бо власник його, як Ви пишете, не є учасником бойових дій (учасником АТО). Ви, звичайно, теж можете себе застрахувати, як водій, але то зовсім інший вид страхування і жодного відношення до обов’язкового страхування (цивільно-правової відповідальності) не має. У Вашому випадку — то добровліьне страхування, але мова йде у цій статті та коментарях виключно про обов’язкове страхування (відшкодування матеріальної шкоди у разі ДТП третім особам).

    Сергій Вітер, юрист редакції

    Ответить
  10. Віталій:

    Привіт усім! У мене зараз виникла ситуаціязавто. Недавно помер мій батько . На нього був оформлений автомобіль спільного користування. Страховка закінчилася десь місяць тому. До оформлення спадку і переоформлення авто ще дуже багато часу. Зараз автомобіль стоїть але інколи є потреба у користуванні. Я знаю що юридично зараз не можна користуватися автомобілем бо не оформлена спадщина. Чи можу я якось оформити страховку на себе, бо в подальшому цей автомобіль буде зареєстрований на мене. Я є учасником АТО. Дякую

    Ответить
    1. Спочатку необхідно зареєструвати (переєструвати) цей автомобіль на особу, яка є учасником бойових дій, тоді — у цьому випадку — питання обов`язкового страхування відпадає саме-собою. Для чого Вам, як Ви пишете, оформлювати на себе страховку? Інша річ — якщо Ваш батько, окрім обов`язкового страхування, був «оформлений» ще й на інший вид страхування (на добровільній основі)., тоді необхідно Вам звернутися до цієї страхової компанії, де страхувальна угода була здійснена... У Вашому випадку раджу все ж таки звернутися саме до компанії, де була ця страховка оформлена і там вже вирішити усі нюанси. Але раджу не піддаватися одразу на пропозиції, які між іншим будуть для Вас озвучені... Бо вас будуть «умовляти» оформити страховку, не дивлячись на те, що Ви є учасником бойових дій. Усі інші види страхування здійснюються на добровільній основі... Тож якщо Ви хочете застрахувати себе або авто, то , звичайно Ви можете реалізувати й таке право, але такі види страухвання — поза межами цивільно-правової відповідальності,, коли у результаті ДТП наноситься матеріальна шкода третім особам і компенсується така шкода моторно-транспортним бюро.

      Сергій Вітер, юрист редакції

      Ответить
  11. Андрій:

    Не звільняється жоден з членів сім'ї УБД від відповідальності за водіння автомобілем без наявного страхового полісу. Стаття вводить людей в оману, адміністратори сайту.

    Ответить

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/