Пятница, 29 марта 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як захистити свою оселю від злодіїв. Поради фахівця


Заступник начальника Управління поліції охорони в Чернігівській області Олександр Яришко розповів як вберегтися від квартирних крадіїв та повідомив про осінню соціальну всеукраїнську акцію «Квартира під охорону-2016».

На базі сектору комунікації Головного управління Національної поліції в Чернігівській області відбувся брифінг за участю заступника начальника Управління поліції охорони в Чернігівській області Олександра Яришко та начальника Центру технічної охорони Олександра Когута.

politsiya-ohorony-1

— Як свідчить вперта статистика, стереотипна думка про те, що злодії «ходять на справу» лише вночі, нині вже не відповідає дійсності. Тепер вже більша частка крадіжок трапляється серед білого дня, коли господарі на роботі, або вийшли в магазин, на ринок чи просто у справах. Сьогодні злодії стають дедалі досвідченішими та винахідливішими, тому від несанкціонованого проникнення до оселі на 100% не захищають ні надійні замки, ні надсучасні броньовані двері чи ґрати на вікнах. Натомість, як показує досвід, вже один тільки факт наявності в будинку охоронної сигналізації змушує багатьох квартирних злодіїв відмовитись від скоєння злочину. За офіційними даними, на території Чернігівської області за минулий рік зареєстровано 8081 майнову крадіжку, 1102– крадіжки з квартир та приватних будинків. Криміногенна ситуація загострюється, кількість крадіжок зростає в рази. Як свідчить сумна статистика, з початку року на території Чернігівської області зареєстровано 7235 майнових крадіжок, 883 – крадіжки з квартир та приватних будинків. З об’єктів, які перебувають під охороною поліції охорони – крадіжок не допущено, — розповідає представникам регіональних ЗМІ Олександр Яришко.

— Встановлюючи надсучасні та, на перший погляд, міцні і надійні двері (на них, вочевидь, і орієнтуються злочинці), господарі часто прораховуються, адже «броньовані» двері з легкістю відкриваються консервним ножем, про що вже не раз писала преса. Відтак, заощадивши ще й на якісних, але недешевих замках господарі досить часто гірко за це розплачуються. Непрохані гості виносять з помешкань найбільш цінні речі: золото, коштовності, готівку, мобільні телефони, побутову і комп’ютерну техніку, електроінструменти, — зауважив заступник начальника поліції охорони.

politsiya-ohorony-3

— Серед способів проникнення в оселі лідирують відчинені двері (в першу чергу, це стосується жителів приватного сектору, де доволі поширеною є практика, коли господарі, займаючись господарськими справами, не зачиняють вхідні двері), в багатоповерхівках – це ключ під килимком, у поштовій скриньці і т.п. Ще один варіант – «запрошення для крадіїв» — прочинені кватирки, незамкнені балконні двері, повідомлення у соцмережах про відпустку. Серед «силових» способів проникнення лідирують методи віджиму пластикового вікна та пошкодження дверей і лише на третьому місці – проникнення шляхом пошкодження серцевини замка вхідних дверей та підбір ключа. Варто пам’ятати, що злодії, не шукають легких шляхів, — наголосив заступник начальника поліції охорони.

Щоб зменшити кількість майнових злочинів поліція охорони закликає громадян заздалегідь подбати про безпеку власного помешкання! Поліція охорони– єдина в Україні охоронна структура, працівники якої мають визначені законом права та повноваження на озброєну охорону та застосування владних функцій щодо правопорушників. Поліція охорони забезпечує централізовану охорону об’єктів та помешкань громадян від несанкціонованого доступу.

politsiya-ohorony-2

За дорученням Національної поліції України та з метою посилення захисту майна громадян і протидії квартирним крадіжкам, з 15 по 30 вересня 2016 року поліція охорони спільно з територіальними органами НПУ проводить осінню соціальну всеукраїнську акцію «Квартира під охорону-2016».

— У зазначений період підрозділи поліції охорони візьмуть під охорону квартиру або будинок за половину вартості монтажних послуг. Відтак, оплативши, вартість охоронного обладнання, монтажні роботи з обладнання помешкання сигналізацією коштуватимуть громадянам вдвічі дешевше. Учасникам антитерористичної операції та родинам загиблих учасників АТО поліція охорони пропонує встановити охоронну сигналізацію у помешканні з 75-ти відсотковою знижкою на монтажні роботи. У цей період підрозділи Поліції охорони проводитимуть встановлення засобів охоронної сигналізації у квартирах громадян з підключенням на пульт централізованої охорони, — додав правоохоронець.

Олександр Яришко зазначив, що на території Чернігівської області діє один пульт централізованого спостереження, під охороною якого перебуває 2444 квартир та приватних будинків, 3580 об’єктів.

поліція охорони (5)

— Аби гарантувати максимальну безпеку жителям області, поліція охорони запровадила ще й соціальну послугу «Тривожна кнопка». Кожна людина, яка стала свідком чи потерпілим внаслідок будь-якого правопорушення, може звернутися до працівників об’єкту, на якому знаходиться «тривожна» кнопка поліції охорони, з проханням викликати допомогу. Об’єкти, на яких встановлено такі кнопки, позначені жовто-синіми наліпками з написом «Терміновий виклик поліції». У Чернігівській області встановлено близько 187 таких приладів. Як правило, їх можна знайти в людних громадських місцях, — поінформував Олександр Когут.

Також правоохоронець детально роз’яснив інформацію щодо встановлення засобів та продемонстрував всім присутнім засоби технічної охорони, які використовуються для обладнань помешкань та об’єктів.

Для прийому, обробки та контролю відпрацювання звернень працює Контактно-інформаційний центр Центру систем безпеки поліції охорони.

Управління поліції охорони в Чернігівській області інформує: замовити послуги охорони або отримати додаткову інформацію щодо комплексу послуг можна за адресою у м. Чернігів: вул. І.Франка, 4-А, а також за номером телефону: (0462) 676-991. Також телефонуйте на безкоштовну інформаційну лінію поліції охорони (зі стаціонарних телефонів): 800-502-220

А також за номерами 0970502220, 0990502220, 073502220 (за тарифами мобільних операторів). Лінії працюють цілодобово.

Підготувала Ольга ПОСТОЛ, для bilahata.net


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/