Пятница, 18 июня 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як визначається різниця… З армійського життя. Історії про Радянську Армію з «людським» обличчям. Розповідь п`ята


soldatyІз дня на день буде підписано наказ міністра оборони — і ми вже офіцери! А поки, осатанівши від остогидлої безпросвітності казарменого життя і жадаючи ковтка свободи, вирушила група «недороблених лейтенантів» у самоволку за горілкою. Втеча пройшла гладко. Взяли «в долю» днювального і через туалет по водостічній трубі спустилися з другого поверху казарми. А подолати таку перешкоду, як паркан, для будь-якого курсанта, зрозуміло, — справа просто нікчемна.

Довго чи ні, але прийшов час повертатися, бо будь-які спиртні напої спокійніше вживати на своїй території, та й товариші зачекалися свого ковтка ... цієї, як її, свободи. Однак угору з пляшками залазити — це вам не без нічого вниз з'їжджати. Однією рукою висиш на карнизі, в іншій пляшка, а потім треба з кишені примудритися ще одну дістати і товаришеві подати. Загалом, потрібно дива еквілібристики проявити. І раптом — о, щастя! — у туалеті ходить якийсь тип у формі. «Днювальний, — промайнуло в головах добувачів. — Зачекався вже, мабуть, бідолаха». Ну, перший верхолаз, ясна річ, голосно шепоче: «Зьома, тримай пляшку!» (« Зьома » — це «земляк» по- нашому). «Зьома» повертається і ... виявляється черговим по училищу полковником.

Такого облому історія казарми першої навчальної роти ще не знала! І хоча полковник узагалі-то виявився доброю людиною і пляшки потримав, і забратися у вікно самовольщикам допоміг, але закінчилося все досить передбачувано: мужики потрапили на гауптвахту «за грубе порушення військової дисципліни» до самого урочистого вручення лейтенантських погонів; їхній взвод кілька разів потім шикували відповідні командири, нудно пояснюючи, «що таке добре і що таке погано», а пляшки так і залишилися мисливським трофеєм цього «доброго» полковника .

Постскриптум

Живучи за статутом Радянської Армії на казарменому положенні досить тривалий час, ми, курсанти, не вловлювали смисл, що таке "грубе порушення військової дисципліни " і в чому його відмінність від усіх інших порушень. Після цього випадку до нас дійшло, що, наприклад, повна пляшка горілки, виявлена в тумбочці батьком-командиром (у кінці навчання!), — це і є грубе порушення дисципліни, а порожня пляшка з-під горілки, виявлена ??там само, навпаки — невеликий безлад у казармі. Зрозуміло вам?!

Навчання у військовому училищі вже позаду. Для подальшого проходження служби я був направлений у розпорядження штабу Туркестанського військового округу, а звідти — до полку цивільної оборони, розташованого в місті Чирчике, що за 45 км від Ташкента. Прибувши до місця служби, був приємно здивований, побачивши на тлі безлічі високих зелених дерев заасфальтовану територію з чистими, побіленими бордюрами. Красива двоповерхова будівля штабу полку, доглянуті солдатські казарми і ніби щойно розмічений стройовий плац викликали почуття поваги до тих, хто тут служив. І ось із середини серпня 1972 почалося моє нове, вже офіцерське життя.

Але про це — уже в наступних моїх розповідях...

Анатолій ПОКРИШЕНЬ, військовий полковник, м. Чернігів


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/