Воскресенье, 6 декабря 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як у Чернігові пройшов «Марш вишиванок»


27 травня 2017 року в місті Чернігові відбувся «Марш вишиванок». В Україні традиційно в багатьох містах в останні вихідні весни проходять паради вишиванок, і Чернігів не став винятком.

Організаторами заходу стали активісти ВО «Свобода», «Національного корпусу» та «Правого сектору». Учасники маршу зібралися в центрі міста біля торговельно-розважального центру «Мегацентр» і колоною пройшлися центральними вулицями міста. Під час ходи активісти зробили символічну зупинку на центральній площі біля меморіальних дошок Героям Небесної сотні та московсько-української війни аби вшанувати загиблих земляків. Далі колона рушила до Катерининської церкви, і біля пам'ятника борцям за волю і незалежність України відбувся імпровізований мітинг.

«Від щирого серця вітаю Вас, українці, зі святом Вишиванки, яке відзначалося протягом минулого тижня. У цьому родинному колі, хотілося б привітати, перш за все, тих, хто вдягав вишиванку ще десять років тому, коли це вважалося чимось чудернацьким та дивним, коли за це можна було навіть отримати по обличчю. Сьогодні ми бачимо, що краса української вишиванки захоплює весь світ. В усьому світі відбуваються подібні марші вишиванок, у Європі, США, Канаді та Японії. Українську вишиванку вдягають світові політики та зірки. Це говорить про те, що українство набирає ваги у всьому світі. Також у цей день не можемо не згадати героїв сучасної московсько-української війни, героїв тисячолітніх визвольних змагань, які боролися за незалежність України. Саме завдяки ним, людям, які зупинили навалу московської орди ціною власних життів та здоров’я, ми з вами можемо пройтися мирними вулицями Чернігова. Не забуваймо про наших героїв», — наголосив голова Чернігівської обласної організації ВО «Свобода» Руслан Андрійко.

Голова Чернігівської міської «Свободи» Іван Тютюнник додав: «Сьогодні ми зібралися у наших національних вбраннях, щоб пройтися центральними вулицями Чернігова та вшанувати наших героїв, які боролися століттями за незалежність та продовжують боротися зараз, щоб ми з вами мали мирне небо. Травень-місяць надзвичайно насичений на українські свята. У другу неділю травня ми святкували День матері – прекрасне родинне свято, коли діти дякували своїм матерям за те, що вони виховали нас справжніми українцями. Наступне свято – День вишиванки. Вишивана сорочка – не просто одяг, на ній закарбований генетичний код української нації, який допомагав зберігати українську мову, культуру та нас як народ протягом багатьох століть боротьби. Зараз наша держава переживає нелегкі часи. Але коли Україні було легко? Ніколи. Ми завжди боролися за нашу незалежність, за нашу свободу, за наше право ходити вільно по своїй Богом даній землі. Сьогодні ми вшановуємо героїв війни. Я хочу сказати вам, що лише об’єднавшись, ми зможемо здолати цю московську орду. Ми вистоїмо, і обов’язково переможемо, якщо будемо разом»

Прес-служба Чернігівської обласної організації ВО «Свобода»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/