Суббота, 20 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як у Чернігові обирали керівництво представницької влади. Відео


Новообрана Чернігівська обласна рада сьомого скликання розпочала роботу у спокійному режимі, проте вже за деякий час ситуація загострилася.

23 листопада депутати облради зібралися на свою першу сесію. За новим законодавством мешканці населених пунктів Чернігівщини цього року до представницького органу обирали майже на половину менше своїх представників, ніж було раніше.

На початку своєї роботи у залі обласної ради представили усіх 64-х новообраних депутатів.

Цього разу виборці Чернігівщини довірили відображувати інтереси своєї громади представникам із сімох політичних сил. Порівну, по 12 депутатів, представлятимуть в обласній раді представники Блоку Петра Порошенка та Радикальної партії Олега Ляшка. На один голос менше  мають Всеукраїнське об’єднання  «Батьківщина» та «Наш край» (по 11 представників). За ними йде Аграрна партія України (9 депутатів) та Українське об’єднання патріотів «УКРОП» (5 представників). Замикає представницький список Опозиційний блок (4 депутати).

На сесію до Чернігова зі столиці України прибули народні депутати Олег Ляшко, Валерій Дубіль, Владислав Атрошенко, Олександр Кодола, Олег Купрієнко, Василь Амельченко, Валерій Давиденко та інші депутати з фракції Радикальної партії Олега Ляшка.

Головним завданням для депутатів стало обрання голови ради та його першого заступника. На розгляд  було подано дві кандидатури – Олег Авер'янов (від Радикальної партії) та Ігор Вдовенко (висуванець «Блоку Петра Порошенка «Солідарність»).

В результаті таємного голосування 35 депутатів довіру висловили Вдовенку, «за» Авер’янова проголосували 29 обранців.

Одразу після голосування народний депутат Олег Ляшко привітав новообраного голову обласної ради, однак вже за кілька хвилин він мав серйозні претензії до п’ятьох депутатів від фракції «Українське об’єднання патріотів «УКРОП» і, зокрема, до її керівника Сергія Журмана. Обвинувачення Ляшка мотивувалось тим, що нібито ці депутати порушили попередню домовленість і проголосували у повному складі за провладного кандидата на посаду голови облради.

На ці численні обвинувачення сам Сергій Журман та його однопартійці майже не реагували. Лише після закінчення сесії він заявив, що такі закиди Ляшка безпідставні, бо він нібито особисто підтримував кандидата від патріотичних сил.

А вже під вечір стало відомо, що з цього питання депутати-«укропівці» мають намір провести 24 листопада прес-конференцію з цього приводу.

На сесії першим заступником голови обласної ради обрано Валентина Мельничука, який до цього часу теж працював на цій посаді.

Депутати від фракції «Батьківщина» не брали участі у голосуванні «за» чи «проти» Мельничука, обґрунтовуючи своє рішення тим, що  більшість депутатського корпусу налаштовані не на конструктивізм, а навпаки на узурпацію усіх органів влади на Чернігівщині.

Не погодитись з цим вкрай складно, адже на сьогодні Чернігівським міським головою обрано Владислава Атрошенка від партії «Солідарність», який у минулому був членом фракції Партії Регіонів у Верховній Раді, а його соратник-однопартієць Валерій Куліч обіймає посаду голови облдержадміністрації. А тепер ще й голова облради теж від партії «Солідарність».

Чи зуміє новообраний керівник вищого на Чернігівщині представницького органу консолідувати усі політичні сили в облраді, вже буде видно найближчим часом. У перший день роботи сесії цього не спостерігалось.

Ще одне питання депутати не вирішили – вони не обрали заступника голови обласної ради. Як пояснив представник від Радикальної партії Олега Ляшка, це пов`язано з тим, що депутатський корпус скоротився на половину.

Розгляд цього питання перенесли на інший день роботи сесії – 27 листопада.



Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/