Среда, 30 сентября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як у Чернігові нагороджували родини загиблих бійців 13 батальйону


У Чернігівському обласному філармонійному центрі відбулися заходи з нагоди річниці створення 13-го батальйону територіальної оборони. Під час заходу представники місцевої влади вручили державні нагороди родинам загиблих вояків, а також відзначили інших бійців батальйону за мужність та відданість своїй Вітчизні.

− Серед нас є люди, у яких залишаються ще ілюзії до добросусідства нашого північного сусіда. Я би дуже радив сходити тим людям до тих могил, не тільки до 33-х, а й до багатьох інших, вклонитись тим могилам і ці ілюзії розвіються, − зазначив під час свого виступу перед учасниками патріотичного заходу голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко. – Якщо такі ілюзії не розвіються, то нехай подивляться в очі матерям, дружинам, дітям тих воїнів, що лежать в сирій землі…. Нічого шляхетнішого, найсвятішого й поважнішого немає в світі, ніж захищати рідну землю.

Указом Президента України за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, високий професіоналізм, вірність військовій присязі орденом «За мужність» III ступеня нагороджений капітан третього рангу Літковець Юрій Сергійович.

Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня нагороджено капітана ЗСУ, свободівця Олексія Коновалова (посмертно). Нагороду отримала мати – Наталія Коновалова. Орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено бійця «Карпатської Січі», свободівця Леоніда Москотіна (посмертно). Нагороду отримала дружина – Ольга Москотіна.

Довідка:

Олексій Коновалов народився 31 січня 1970 року в м. Чернігів. 16 років життя Олексій присвятив армії, отримав звання капітана. Під час Революції гідності став до лав ВО «Свобода», брав активну участь у революційних подіях на Чернігівщині та в Києві. Після Майдану брав участь у формуванні місцевої самооборони. У березні 2014 року був одним з ініціаторів створення блокпостів на Чернігівщині. У квітні 2014 року зголосився піти добровольцем на фронт як командир взводу 13-го батальйону територіальної оборони. 12 червня 2014 року трагічна звістка вразила рідних і друзів — поблизу села Велика Чернігівка Луганської області Олексій Коновалов загинув.

Леонід Москотін народився 14 січня 1956 року в с. Комарівка Борзнянського району Чернігівської області. Закінчив хіміко-біологічний факультет Ніжинського державного педагогічного інституту. Націоналіст брав активну участь у громадсько-політичному житті. На початку 1990 року підтримав ідею незалежності України. З перших днів Майдану брав активну участь у Революції гідності. Не міг залишитись байдужим і тоді, коли почалась російсько-українська війна, на яку він зголосився добровольцем до «Карпатської Січі». Член Ніжинської міської організації ВО «Свобода» з 2012 року. Став до лав «Карпатської Січі» 23 травня 2015 року. Загинув 11 липня 2015 року під час бойового чергування біля донецького летовища в результаті вибуху ворожої гранати від осколкових поранень.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/