Вторник, 23 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як реформувати прокуратуру? Це обговорювали у Чернігові


ЧібісовВ дискусійному клубі «Експертна думка» 21 квітня ініціативна група громадських організацій Чернігова провела «круглий стіл» на тему «Реформа прокуратури. Міф чи реальність?»

Інтригуюча назва таких заходів зацікавила безумовно багатьох представників громадських організацій Чернігова.

Але, як виявилося, під час «круглого столу» все звелося в основному до того, що більшість вели мову про вже колишнього прокурора області Дмитра Чібісова, який днями переведений до столиці, звідкіля керуватиме прокуратурою Київської області.

S1180031

Висловлюючись про Дмитра Чібісова, присутні наводили як позитивний аргумент те, що він проявляв наполегливу активність в організації роботи прокуратури, а багатьом працівникам відомства це, мовляв, не подобалося.

S1180032

Організатори заходів після закінчення «круглого столу» розпочали збір підписів за повернення на посаду обласного прокурора Дмитра Чібісова, який, на їх переконання, активізував кримінальні справи проти антимайданівців та спрямував свою діяльність на подолання корупції. Щоправда, багато працівників прокуратури стверджують, що майже по усіх фактах кримінальні провадження стосовно антимайданівців були порушені ще до приходу Дмитра Чібісова в Чернігів.

S1180034

Стосовно суті самої теми прес-конференції, то в основному дещо більше вели мову про реформу прокуратури адвокат Сергій Нестеренко, колишній працівник прокуратури Олег Рябець, голова консультативної ради при обласній прокуратурі Олександр Підгорний. Своє бачення стосовно реформи прокуратури висловили й молоді громадські активісти Максим Пишняк та Микита Вікторов.

S1180035

Якщо вести мову про реформу прокурорського відомства, то заслуговує на досить серйозну увагу й така функція як наглядова. На жаль, ані колишній прокурорський працівник Олег Рябець, ані Олександр Підгорний, як виявилося, не володіють інформацією в повному обсязі стосовно цього напрямку. Адже раніше, для прикладу, коли служив у прокуратурі Олег Рябець, дійсно не було контролю/нагляду за діяльністю спецслужб у різних відомствах (тому й сталася «справа Гонгадзе»). В останні роки спробували долучити як контролюючу-наглядову інстанцію органи прокуратури за діяльністю цих специфічних структур – спеціальних служб в силових відомствах. Інша справа, що такий контроль-нагляд в нинішніх умовах був і залишається доволі низьким. Але це питання виходить за рамки обговорення громадськістю – тут повинні вести мову виключно фахівці.

А взагалі, як не дивно, чомусь організатори заходів не запросили жодного нинішнього прокурорського працівника. То як можна взагалі обговорювати реформування прокуратури при відсутності будь кого з цієї сфери?

А втім судіть самі (дивіться відео):

Сергій ВІТЕР


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/