Суббота, 20 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як прокуратура Чернігівщини бореться з корупцією


КорупціяОрганізація роботи з питань запобігання і протидії корупції залишається пріоритетним напрямом діяльності органів прокуратури. Як результат проведеної у минулому році прокуратурою області у взаємодії з іншими правоохоронними органами роботи до суду направлено 33 обвинувальні акти про злочини з ознаками корупції. Майже усі (30) – за фактом одержання неправомірної вигоди. Крім того, 1 – щодо заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, 2 – про зловживання владою.

До кримінальної відповідальності притягнуто 34 особи, серед яких 8 державних службовців, по 1 працівнику податкової міліції та Державної пенітенціарної служби України. Корупційні злочини викрито у агропромисловому комплексі, бюджетній системі, сфері земельних відносин, охорони здоров’я.

Розмір одержаної посадовцями неправомірної вигоди становив від 2 тис. грн. до 120 тис. грн., отримання яких інкриміновано колишньому керівникові структурного підрозділу облдержадміністрації за участь у вирішенні майнового спору на користь заявника.

Уперше за останні роки викрито організовану злочинну групу з корупційними зв’язками. Так, за матеріалами УБОЗ УМВС розслідувано кримінальне провадження щодо трьох лікарів, які у складі організованої злочинної групи одержали понад 16 тис. грн. неправомірної вигоди від громадян за встановлення їм групи інвалідності.

До реального покарання у вигляді 5 років позбавлення волі засуджено колишнього суддю одного з районних судів області, який спільно з адвокатом одержав 30 тис. грн. за ухвалення виправдувального вироку.

Що ж до адміністративної корупції, то протягом минулого року складено 66 протоколів про корупційні правопорушення, з яких 24 – працівниками прокуратури, 23 – УМВС, 19 – УСБУ.

За результатами їх судового розгляду 51 особу притягнуто до відповідальності з накладенням штрафу на загальну суму більше 14 тис. грн.
Серед притягнутих 7 державних службовців, стільки ж співробітників контролюючих та правоохоронних органів (митниці, пенітенціарної служби, державної служби з надзвичайних ситуацій, санепідемстанції, ветеринарної медицини), а також депутати і посадові особи органів місцевого самоврядування.

Наталія ЧУСЬ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/