Понедельник, 28 сентября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як правильно рахувати лікарняні та уникати штрафів


Відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (далі – Порядок №1266), затвердженого постановою КМУ від 26.06.2015 №439, розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для нарахування лікарняних, є 12 календарних місяців перебування у трудових відносинах (з першого до першого числа) за останнім основним місцем роботи застрахованої особи, що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.

Слід зауважити, що місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, а саме: через тимчасову непрацездатність, відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, а також відпустку без збереження заробітної плати, виключаються з розрахункового періоду (абз. 2 п.3 Порядку №1266).

Розглянемо ситуацію на прикладі: працівник у лютому 2017 року з 01 по 17 був відсутній на роботі через хворобу, 18 та 19 – вихідні, з 20 по 28 він перебував у відпустці без збереження заробітної плати. У цьому місяці йому нарахована та виплачена матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Постає питання: чи включається до розрахунку вихідні дні та сума матеріальної допомоги?

З огляду на ситуацію, застрахована особа повний календарний місяць (з першого до першого числа) жодного дня не працювала з поважних причин. Отже, цей місяць виключається з розрахункового періоду повністю і, відповідно, не враховується сума матеріальної допомоги.

Віта БАХМАЦЬКА, Чернігівська міська виконавча дирекція обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/