Среда, 24 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як правильно обрізати троянди


P1220397З досвіду Михайла КУРДЮКА із с. Тростянець Ічнянського району Чернігівської області

Троянди розмножуються переважно окуліруванням на шипшину. За силою росту ці дві рослини різняться: прищепа здатна забирати набагато більше поживних речовин, ніж дає підщепа. Тому троянди, якщо не регулювати їх ріст, можуть виснажити коріння шипшини. Нерідко бачиш, коли поряд два кущі троянди, однакові за силою росту, розвиваються по-різному, залежно від обрізування.

Обрізування починають після того, як набубнявіють бруньки. Спершу розріджують кущі, залишаючи 3–5 кращих пагонів. Для формування оптимального куща в розлогих вирізають більше крайні пагони, а в пірамідальних — розріджують середину.

Далі вкорочують пагони і залишають необхідну кількість добре розвинених бруньок. У чайно-гібридних троянд залишають їх 7–13.

Після першого цвітіння троянди (більшість сортів ремонтантні) всі квіти, а заодно і зав’язані плоди, вирізають, щоб краще розвивалися пагони для нового квіту. Таким же чином обрізують штамбові троянди. Своєчасно слід видаляти парость шипшини, що виростає з підщепи.

При посадці теж проводять обрізування, залишаючи до трьох пагонів і 3–5 бруньок. Видаляють пошкоджені або поламані гілки й корені, тонкі та зайві пагони, а коріння вкорочують.

Михайло КУРДЮК, с. Тростянець Ічнянського району


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/