Четверг, 28 марта 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як помстилися старому малиновим варенням


варенняКажуть, що вогонь кохання гасне тоді, коли на ньому починають варити борщ. Але цей вислів ніяк не стосується молодої пари, про яку піде мова, бо їхнє кохання не згасне ні за яких обставин.

Мешкала родина в холодному бараці, де стіни квартири розділялися тонкими деревинностружковими плитами, які в основному використовуються для внутрішнього оздоблення приміщень, стелі, а також для виготовлення меблів та поличок на стіну. Те, що сім’ї живуть поряд у незвукоізоляційних квартирах, узагалі не означає, що вони повинні брати участь у житті одне одного, адже в кожного з них власні інтереси, захоплення і турботи, стиль життя і коло друзів. Такого правила дотримувалася молода пара і не цікавилась особистим життям своїх сусідів, дотримуючись елементарних правил добросусідства: не критикуй, не конфліктуй, будь чемним та ввічливим.

Владислав із Юлією мали двох маленьких діток: дівчинку, зовні схожу на маму, та хлопчика — точну копію тата. Господиня виховувала дітей, а господар заробляв гроші, аби якнайшвидше здійснилася його мрія — придбати власний будинок із великим куснем землі, де ростимуть квіти, дбайливо висіяні господинею, кущі та дерева, а головне — поряд не буде сусідів, які їх ненавидять за їхнє палке кохання.

***

Влад, міцно притискаючись до своєї половинки, мріяв, як він розведе у дворі кущі малини з великим листям і такими ж великими плодами, бо ягоди малини — це лікувальний засіб від застуди, які містять у собі вітамін С, каротин, ефірну олію і навіть саліцилову кислоту. А Юля наварить багато-багато малинового варення у великому казані посеред двору, аби їхні діти ніколи не хворіли, виросли здоровими та радісними. А сьогодні вони мешкають у холодному, задушливому домі з великою кількістю вух та очей заздрісних і ненависних.

Юля цілий день поралася по господарству, виховувала дітей та вчила їх хорошим манерам на прикладі персонажів із мультфільмів, бо «ужастиків» дивитися не дозволяла, побоюючись, що вони виростуть нікчемами та розбишаками, і чекала на свого чоловіка, котрого шанувала та любила понад життя. Увечері, зустрівши його, як годиться, посмішкою та поцілунком, годувала смачною вечерею, заглядаючи в його очі: чи, бува, не згас у них вогник палкого кохання. І кожного разу переконувалася, що очі, які вже стомились і хотіли відпочинку, сяяли, немов яскрава зоря, і не мали наміру згасати. Вона знала, що в чоловіків швидко холонуть почуття до дружин через життєві негаразди та побутові клопоти, тому вони стають байдужими, холодними і навіть неврівноваженими, тому дуже цього боялася. Але, як виявилося, боятися їй було нічого. У неї ж унікальний чоловік: працелюбний і вихований, не буркотливий і не буйний, не жорстокий і не жадібний. Такого й у цілім світі не знайдеш. А вона і не шукала. Ішла додому зі школи, зустріла по дорозі веселого хлопця і… сьогодні взяла до рук атестат, а назавтра — свідоцтво про одруження. Далі — побут, діти, клопоти і… він… поруч… завжди… рідний… незрадливий. Щастя? Ось як ти виглядаєш! В образі Юлиного чоловіка. І не заздріть, люди, а навчіться поважати одне одного. Одружившись, чоловіки, бережіть свою родину як зіницю ока, бо, втративши, зробивши фатальну помилку, можете назавжди втратити не лише дружину та дітей, але й свою долю.

варення

***

Їхні серця тріпотіли в шаленому ритмі, а тіла тягнулися одне до одного. Вклавши дітей спати, молоді люди влягалися на величезному ліжку, довго-довго шепталися, а потім іще довше тішилися одне з одним.

А за стіною мешкала старенька одинока жінка. Аби якось прожити на мізерну пенсію, ходила на роботу. Одного разу по дорозі зустріла дідуся-одинака, який нещодавно втратив кохану дружину, що довгий час лежала в ліжку, розбита паралічем. Коли лишився сам у порожній квартирі, не витримавши самотності, пішов працювати охоронцем у денну зміну, адже вночі хотів просто-напросто виспатись, бо за останні декілька років йому цього не вдавалося зробити через хворобу дружини. Дідусь був високого зросту і такий худий, що, на перший погляд, здавалося, що він от-от переламається навпіл. Ішов повагом, карбуючи кожен крок (військова виправка давалася взнаки), непристойних жестів не робив, був мовчазним та аж занадто спокійним і носив довге чорне драпове пальто. Бабуся, недовго думаючи, забрала давно очікувану долю до себе, розрахувалася з роботи, ходила по двору із високо піднятою головою, щовечора готувала вермішель зі смаженою рибою і пила солодкий чай. А дідусь, якого всі мешканці будинку називали «приймаком», в один і той самий час, минаючи десятки пар очей, заходив у барак, ішов довгим коридором, вішав біля вхідних дверей своє старе пальто, мовчки вечеряв та бажав лише одного — спокою.

Насправді ж уночі дідусь потрапляв у справжнісіньке пекло. За стіною довго і впевнено лунала мелодія кохання, яка луною розносилась по квартирі, залізала в дідусеві вуха, свердлила мозок, била на нерви. «Яка нечувана зухвалість!» — заволав спересердя. А в цей час бабуся йшла у наступ. Нещасний дідусь зіскакував із ліжка, сновигав до півночі по кімнаті, човгав важкими капцями по дощатій, давно не фарбованій підлозі та дивно мугикав. Йому було душно, але наглухо зачинене, давно або й ніколи не мите вікно не хотіло відчинятися. Йому згадалися слова Джорджа Байрона: «О, як мені з душного світу, мов голуб до свого кубла, у небо грозове злетіти в кочівлю сонця та орла!» І він ударив кулаком по стіні. Стіна репнула навпіл, потягнувши на цілу дідусеву зарплатню. У молодої пари ремонт, а в дідуся — порожній гаманець. Тоді Влад чемно попередив старенького, аби той не нівечив їхнього життя. А бабуся тоді так лаялася з Юлею, що аж захрипла, бідолашна.

«В чужі-бо справи втрутились ці двоє. Нікчемам небезпечно потикатись між два розлючені, меткі мечі противників могутніх…» — писав Вільям Шекспір у «Гамлеті».

***

Глибока осінь. Надворі січе дощ та шепочеться з вітром, зливаючись воєдино зі словами кохання. Напруженість наростає з кожною хвилиною, відбирає розум, пулею викидає дідуся у спідній білизні до коридору, змушує закричати. І в цей час із дверей вискакує розлючений молодий чоловік. Із розгону кидається на старенького, плюхкається головою йому в живіт, хапається руками за старі, зношені, вицвілі спідники, а дідусь, не розгубившись, упевнено, як сумоїст, впинається кістлявими руками у модні шортики. Так вони бігають по коридору туди-сюди, допоки їх не розтягують перелякані до смерті сусіди. І в цей час дідусеві, у дрібну квіточку, спідники репаються і оголюють його тіло. У ту хвилину, проводжаючи поглядами осоромленого старенького, ніхто з мешканців будинку не взяв його на сміх, а навпаки — усім було дуже шкода дідуся. Чому? Бо знали відповідь на це запитання.

У кухні мовчки сиділа молода пара. Пили чай із малиновим варенням. В обох промайнула думка — помститися. Вони взяли банку з варенням, поналивали його в кишені дідусевого пальта і пішли зі спокійною душею відпочивати. Вранці, одягаючись, старенький помітив зіпсований одяг, але одягнув його на худі плечі й пішов на роботу. Більше дідуся ніхто в бараці не бачив.

***

А щасливі закохані молоді люди зрештою переїхали до власного будинку і щоразу, куштуючи малинове варення, із посмішкою згадують кумедний випадок із їхнього життя.

Антоніна ТОВСТОП’ЯТ, м. Прилуки


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/