Четверг, 25 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як і куди спрямовуються кошти соціального страхування на Чернігівщині


Підсумки виконання Тимчасового розпису доходів та видатків Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за 2016 рік.

В період реформування Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, виконавча дирекція обласного відділення та робочі органи продовжують, у межах своїх повноважень, здійснювати виплати матеріального забезпечення застрахованим особам внаслідок тимчасової непрацездатності пов’язаної з хворобою, вагітністю та пологами, необхідністю догляду за хворим, у разі смерті застрахованої особи, а також соціальних послуг.

Станом на 1 січня поточного року в обласному відділенні Фонду на обліку перебувало 58 429 страхувальників, в тому числі 29 838 особисто зареєстрованих в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Доходна частина за даними зведеного фінансового звіту за 2016 рік становить 1,2 млн. грн., витратна – 148,4 млн. грн. Питома вага витрат на виплату всіх видів допомоги у їх загальній сумі складає 87 % або 129,2 млн. грн.

На виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності використано 91 млн. грн. Середньоденний розмір допомоги за 2016 рік становить 105,97 грн., що більше показника 2015 року на 13,30 грн. або 14,4 % .

Працюючі жінки отримують допомогу по вагітності та пологах за весь термін відпустки в розмірі ста відсотків середньої заробітної плати. На цей вид матеріального забезпечення використано 37,2 млн. грн., що в порівнянні з минулим роком на 10,2 % більше. Середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах за звітний період по відділенню склав 89,47 грн., що на 13,18 грн. або на 17,3 % більше, ніж за 2015 рік.

На допомогу на поховання використано 567,6 тис. грн. (258 виплат), що на 79,2 тис. грн. (36 виплат) менше, ніж у 2015 році.

Обласним відділенням Фонду опрацьовано 27 813 заяв-розрахунків на фінансування матеріального забезпечення на загальну суму 129,4 млн. грн. Профінансовано у звітному періоді 129,2 млн. грн. або 99,8 % від замовлених асигнувань. Решту коштів страхувальники отримали в січні 2017 року. Затримок з виплати допомоги не було.

З метою запобігання незаконних виплат матеріального забезпечення та завдання збитків бюджету Фонду забезпечено щотижневий моніторинг виданих листків непрацездатності, ретельно вивчався кожен випадок їх необґрунтованої видачі або продовження. Протягом кількох років доводить свою дієвість затверджений механізм упередження та виявлення неправомірних витрат по невиробничому травматизму при опрацюванні заяв-розрахунків і проведенні перевірок страхувальників. Результатами проведених заходів протягом 2016 року є упередження неправомірного віднесення витрат за рахунок коштів Фонду по 102 страховим випадкам на загальну суму понад 223 тис. грн.

Відділом експертизи тимчасової непрацездатності та якості медичних послуг виконавчої дирекції обласного відділення Фонду проведено 57 планових та 176 позапланових перевірок в лікувально-профілактичних закладах. Всього перевірено 13 753 листки непрацездатності. Також з метою профілактики первинної інвалідності забезпечено участь представників обласного відділення Фонду в роботі всіх медико-соціальних експертних комісій області, у випадках продовження тимчасової непрацездатності застрахованих осіб.

Одним із головних завдань Фонду є не тільки оплата листка непрацездатності, а й швидке повернення застрахованої особи до роботи після тривалої непрацездатності. Сьогодні беззаперечним є факт, що відновлювальне лікування становить одну із найважливіших складових та умов системи повноцінного відновлення здоров’я людини і повернення її до активного життя. З цією метою у 2016 році використано 466 реабілітаційних путівок на суму 5,1 млн. грн. Реабілітацію пройшли 441 працююча особа та 25 дітей, батьки яких є застрахованими в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Путівки в реабілітаційні відділення оздоровниць, придбані за рахунок коштів Фонду, видаються застрахованим особам безкоштовно. Умовою для проходження такого лікування є наявність медичних показань – направлення хворого на реабілітацію коштом Фонду відбувається із стаціонару лікувального закладу, де особа перебуває на лікуванні. Крім того, на період доліковування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів

(тривалістю 24 дні) застрахованій особі видається та оплачується за кошти Фонду листок непрацездатності на весь термін з урахуванням проїзду. Саме тому відбір хворих здійснюють лікувально-профілактичні заклади. Цим питанням у співпраці з робочими органами відділення Фонду займаються 33 лікувально-профілактичні заклади, у тому числі 4 обласних (обласні лікарня, дитяча лікарня, кардіологічний диспансер, а також обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення), 22 центральних районних та 7 міських лікарень. Це дає змогу охопити соціальними послугами застрахованих осіб, які проживають і працюють в усіх без виключення регіонах області. Не існує обмежень для направлення застрахованих осіб на санаторний етап реабілітації в будь-які оздоровниці материкової України, де функціонують профільні реабілітаційні відділення, з якими працює Фонд.

По дотриманню порядку використання страхових коштів Фонду, за результатами 1 796 перевірок страхувальників, у тому числі 424 позапланових, нараховано фінансових (штрафних) санкцій на загальну суму майже 949 тис. грн., з яких сплачено 99,8 %.

Забезпечення відкритості та прозорості діяльності – основна мета у роботі виконавчої дирекції та її робочих органів по висвітленню своєї діяльності у засобах масової інформації Чернігівщини. За 2016 рік опубліковано майже 1,3 тис. матеріалів, основна увага в яких приділялася роз’ясненню чинного законодавства у сфері соціального страхування.

Виконавча дирекція обласного відділення Фонду, міжрайонні та Чернігівська міська дирекції продовжують працювати над актуальними питаннями у сфері соціального страхування, у тому числі проводять планові семінари – навчання із фінансовими працівниками, головами та членами (уповноваженими) комісій із соціального страхування підприємств, установ, організацій. Загалом, у 2016 році проведено 67 семінарів – навчань, в яких взяли участь 3,2 тис. слухачів, які представляли 2,8 тис. страхувальників районів та міста Чернігова.

За минулий рік усно звернулося майже 5,5 тис. громадян, письмово – 22 та на особистому прийомі було 746 громадян, загалом – понад 6,2 тис. звернень. Відповідно до Закону України «Про звернення громадян», всі вони були об’єктивно і вчасно розглянуті, про наслідки розгляду та прийняті рішення громадян повідомлено.

На сьогодні виконавча дирекція відділення та міжрайонні і міська дирекції докладають всіх зусиль, щоб у повному обсязі своєчасно та якісно виконувати покладені завдання і фінансувати всі напрямки діяльності.

Євгеній Столєтов, виконавча дирекція обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/