Вторник, 3 августа 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Я хочу вам розповісти. Історії про Радянську Армію з «людським обличчям». Розповідь четверта


armiyaПереплутав… військові звання 

1972 рік. Штабом цивільної оборони СРСР проводиться підсумкова перевірка нашого училища. Одне з питань перевірки — «підйом по тривозі та дії особового складу навчальних батальйонів». Перша навчальна рота, командир — капітан Шпунтенко. Посеред ночі: «Тривога!» Днювальний в одну мить вмикає світло і дублює сигнал гучним криком: «Навчальна тривога, навчальна тривога!». Черговий роти молодший сержант Межеумов в одну мить зриває печатку і розкриває рушничну кімнату. І ось уже другий взвод отримує особисту зброю і виносить боєприпаси. У цей час третій взвод швидко одягається, перший — ковдрами завішують величезні вікна для світломаскування (!).

На одному з підвіконь, піднявшись на табурет, трудиться курсант Вовка Ткаченко. До нього підходить перевіряючий у польовій формі. На його погонах тьмяно поблискують генеральські зірки. Озвучується зауваження: «Товаришу курсант, опустіть праворуч ковдру — внизу щілина!»

Далі слідує поворот на одній нозі в сторону, звідкіля лунає вказівка, і роздається чудова відповідь курсанта: «Я таких порадників на х... бачив!» Генерал-перевіряючий не розгубився і по-батьківськи покартав курсанта: «Ти на погони подивися, вояка хренов!»

Ткаченко ще раз озирнувся назад і вимовив: «Ой, вибачте, товаришу генерал, а я подумав, що це майор Мельничук із третьої роти».

Усі, хто чув, в один момент напружили животи від реготу. Сміявся, безумовно, і сам перевіряючий.

Анатолій ПОКРИШЕНЬ, колишній військовий, м.Чернігів


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/