Вторник, 19 марта 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
«Вважаю, що в Киселівці назріла потреба у створенні ОТГ» — Максим Микитась

«Вважаю, що в Киселівці назріла потреба у створенні ОТГ» — Максим Микитась


Киселівська громада нині на порозі великих змін — тут оновлюють свою школу, працюють над новими енергоефективними проектами, а ще впритул наблизилися до реалізації головної мрії — створення об’єднаної територіальної громади.

Максим Микитась побував у селі в рамках робочого візиту до свого округу. Він спілкувався з педагогами, медиками, представниками місцевого самоврядування. Депутат констатує: зміни є, але могли б бути й кращими, якби село мало доступ до децентралізаційних коштів, як, наприклад, Олишівка.

Киселівська загальноосвітня школа тільки починає впроваджувати енергоефективні заходи — у початковій ланці вже замінили в класних кімнатах старі вікна на нові металопластикові. І одразу ж відчули різницю: у приміщеннях суттєво потепліло. Але це не єдині тутешні зміни.

Найпомітніші зміни за 22 роки

Завдяки Максиму Микитасю громада отримала небачений обсяг фінансування на оновлення меблів і шкільної техніки — майже 400 тис. грн. Закупівлі через систему «Прозорро» пройшли настільки вдало, що комплекти меблів для початкової школи освітяни змогли закупити значно дешевше, ніж планували. Зекономлені кошти теж пішли на користь. Їх витратили на меблі, але вже для старших школярів. Директор школи Іван Назаренко з гордістю перераховує те, що вдалося придбати на заощаджені кошти.

«Ми вже придбали повністю на середню і старшу ланку 53 столи, 106 стільців, 2 стінки, 2 шафи і три вчительські столи, — розповідає він. — Потім, коли нам це все доставили, наші працівники за 2 дні зібрали їх і розставили. Тож у нас усе прекрасно. Тому я дуже дякую нашому народному депутату за поради й реальну допомогу».

Іван Назаренко

Навчальний заклад почав кардинально змінюватися вже в травні цього року, коли до нього завезли нове обладнання та меблі.

Світлана Яременко, заступник директора НВК з навчально-виховної роботи, розповідає: «Ми оновили майже всю школу. Повністю — початкову ланку. У кожному кабінеті стоять нові парти, стільці, дошки, які дібрані за вимогами Нової української школи. Є інтерактивні дошки, екрани, проектори, у кожному класі — ноутбук. Також є в нас нові вчительські столи, стінки, ми поробили різноманітні куточки. Діти прийшли 1 вересня і були такі задоволені, що сидітимуть за новими партами, що нарешті не буде старих меблів. Звичайно, ще не в усіх класах оновили куточки. Там, де цього немає, діти мріють, щоб і в їхніх класах усе було нове та гарне. Знаєте, я 22 роки працюю в цій школі, і на моїй пам’яті це вперше в нас таке поповнення техніки та оснащення».

Світлана Яременко

Нові меблі вплинули й на дитячу поведінку — малеча намагається дбайливо ставитися і берегти новенькі парти і стільчики. Учителі кажуть: ніде немає ні написів, ні подряпин.

Старалися і батьки, які допомогли педагогам улітку зробити ремонт. До цієї роботи теж підійшли творчо — кожен клас розфарбували окремим кольором. Пані Світлана каже: діти відчули різницю. Бо класи тепер не шаблонні, а мають суттєві відмінності. Максим Микитась новаціями задоволений.

«Приємно бачити такі щирі усмішки на обличчях дітей. Це значить, що все ми тут робимо правильно», — констатував нардеп.

Децентралізацію саботувала… голова?

Киселівці на досягнутому в школі зупинятися не планують — мріють здійснити заміну всіх вікон у приміщенні, яке, між іншим, має розмір аж 4000 кв. м. Враховуючи обсяги, протяги тут перетворюються на справжню катастрофу. Також термінової заміни потребує і дах — через старі вікна й покрівлю взимку температура в приміщеннях лише по +14–15°С.

«Якщо підходити дуже скрупульозно, то тут усе треба міняти, — говорить директор школи. — Навіть двері. Тільки вікон різного формату нам треба замінити понад сотню. Поки встигли замінити на другому поверсі 36 і в дошкільній групі 5. Ситуація настільки плачевна, що ми не можемо відчинити фрамугу, воно все на ходу робилося і вже давно перегнило».

У планах освітян іще встигнути цієї осені замінити 9 вікон. Але це все одно, що крапля в морі. Якщо старі вікна ще якось і тримаються, то лише завдяки зусиллям колективу. Але час іде, вікна дедалі більше руйнуються, тому, які б не були золоті руки в киселівців, це не допоможе.

У свою чергу Киселівська громада готова фінансово вкластися у вирішення цієї проблеми, уже роблять необхідні для цього документи — розповідають Максиму Микитасю представники місцевого самоврядування під час зустрічі з активом Киселівки. Однак ускладнює ситуацію те, що сільський голова, за словами місцевих жителів, усіляко саботувала процес децентралізації. Тому громада втратила найдорогоцінніше — час. Селяни висловили недовіру своїй очільниці, окрім того, є до неї запитання і в правоохоронців. Нині проти неї відкриті 8 кримінальних проваджень, розповідають місцеві депутати. Відтак час спливає, і суми, які б могла отримати Киселівка на власні проекти, тільки зростають, а з ними ростуть і втрачені можливості.

А проблем, де б саме утворення ОТГ дало реальну допомогу, не бракує. Це відсутність поруч із місцевим дитсадком хорошого дитячого майданчика, ремонт місцевого водогону, створення в селі амбулаторії. Місцевій мешканці потрібен інвалідний візок. Тому киселівці прагнуть якомога швидше створити об’єднану територіальну громаду, уже й села-кандидати на об’єднання є — це Боромики і Локнисте. Тому й потребують підтримки свого народного депутата.

Максим Микитась їм у цьому не відмовляє: «Вважаю, що в Киселівці вже давно назріла потреба у створенні власної ОТГ. Будь-які консультації, інформація — звертайтеся до моєї громадської приймальні, і ви отримаєте все необхідне. Від себе зазначу — завдяки моїм ініціативам та наполегливості чернігівців удалося додатково залучити на округ фінансування обсягом у понад 35 млн грн. Це нові вікна для шкіл, нові меблі, техніка, будівельні матеріали, дороги, обладнання для Чернігівської районної та обласної лікарень, створення центру для реабілітації постінсультних хворих у 4-й міській лікарні Чернігова. Це і закупівля нового транспорту для Новозаводського територіального центру надання соціальних послуг тощо. Гадаю, якщо в Киселівці буде ОТГ, то й розмір залученого фінансування для цієї місцевості суттєво зросте».

Віктор Михайленко,

спеціально для видання bilahata.net

Додаткова інформація:

Киселівська сільрада максимально наближена до Чернігова. До місцевої школи ходять навіть ті діти, які живуть у місті. Громада активна, жива, спроможна. У селах Киселівці, Березанці, Брусилові, Кобилянці, які нині входять до Киселівської сільської ради, проживає понад 2200 людей. Відтак тут уже є непогані передумови для функціонування успішної громади.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/