Среда, 13 ноября 2019   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Воювали в Афганістані? Стаж подвійний


YuristЧи зараховують до страхового стажу в подвійному розмірі періоди роботи під час бойових дій на території інших країн, зокрема в Афганістані?

Відповідь надають фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», періоди трудової діяльності та інші періоди, які враховували в стаж роботи для призначення пенсії до набрання чинності цього закону, зараховують до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених у законодавстві, що діяло раніше, окрім випадків, передбачених у цьому законі. У статті 59 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що роботу незалежно від віку, зокрема, як вільнонайманого складу у військових частинах, і службу, окрім військової служби, передбаченої в статті 57 цього закону, у роки Великої Вітчизняної війни та інші періоди ведення бойових дій зараховують до стажу роботи в подвійному розмірі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1994 р. №63 затверджено перелік держав, яким надавали допомогу за участю військовослужбовців Радянської Армії, Військово-Морського флоту, Комітету державної безпеки та осіб рядового, начальницького складу і військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ, військовослужбовців Збройних сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ колишнього Союзу РСР, і періодів бойових дій на їх території.

Таким чином, період служби (окрім військової служби, передбаченої в статті 57 Закону України «Про пенсійне забезпечення») та період роботи вільнонайманого складу у військових частинах на території країн під час ведення бойових дій, зокрема в Демократичній Республіці Афганістан, зараховують до стажу в подвійному розмірі.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2019 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/