Понедельник, 2 августа 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Відомі письменники з України виступили на конференції в Казахстані

Відомі письменники з України виступили на конференції в Казахстані


Нещодавно в Казахському національному університеті імені аль-Фарабі пройшла міжнародна конференція, присвячена 120-річчю видатного казахського письменника Мухтара Ауезова «Ауезов және әдебіет әлемі», на якій виступили і відомий письменник, перекладач, журналіст, президент Міжнародної Академії літератури і мистецтв України Сергій Дзюба та українська поетеса, літературознавець, перекладач, доктор наук із соціальних комунікацій, професор, академік Національної Академії наук вищої школи Казахстану Тетяна Дзюба, які вже в другій раз побували в Казахстані і взяли активну участь в наших наукових міжнародних конференціях.

Казахстан_аль ФарабиНа пленарному засіданні виступив доктор філологічних наук, професор, директор «Інституту Абая» Жангара Дадебаев. У його доповіді «М. Әуезовтің көркемдік дәстүрі »були відзначені важливість і необхідність дослідження літературної спадщини Мухтара Ауезова в сучасному казахському літературознавстві.

Тетяна Дзюба з казашками

 

«Інститут Абая», як науково-дослідний центр, був заснований в 2009 році доктором філологічних наук, професором, академіком Ж.Д. Дадебаєвим. Науково-дослідний інститут успішно займається вивченням робіт великого казахського мислителя-філософа А. Кунанбаева.

Сергій Дзюба в Казахстані

 

Варто зазначити, що слова-повчання поета-мислителя, які лежать в основі казахстанського світобачення, впливають на ставлення людини до суспільства і природи, закликають до толерантності і збереження загальнолюдських цінностей.

Тетяна Дзюба в бібліотеці університету аль-Фарабі

 

Співробітниками інституту проводиться значна робота з теоретичної розробки методологічних принципів естетичного сприйняття вчення А. Кунанбаева. Щорічно публікуються монографії, лекції, навчальні посібники про життя і творчість А. Кунанбаева, що сприяють подальшому поглибленому вивченню творчості великого казахського мислителя.

На кафедрі казахської літератури і теорії літератури

 

В рамках реалізації державної програми «Культурна спадщина» співробітники інституту здійснюють науковий проект «Міждисциплінарне дослідження творчої спадщини Абая Кунанбаева», основним завданням якого є міждисциплінарність вивчення і естетичне сприйняття творчої спадщини Абая Кунанбаева в діахронічному розвитку. Даний проект акцентує увагу на спадкоємності духовних цінностей казахського народу, що передаються з покоління в покоління.

Сергій Дзюба нагороджує ректора Галимкаіра Мутанова

 

Не можна не відзначити важливість міжкультурного та наукового співробітництва інституту з відомими зарубіжними дослідниками з ближнього і далекого зарубіжжя. Так, Президент Міжнародної Академії літератури і мистецтв України Дзюба С. В. у своєму виступі «Актуальність творчості письменника Мухтара Ауезова для сучасної української та світової літератури» відзначив успішне співробітництво між нашими братніми народами в науковій і літературній діяльності.

Сергій Дзюба на вченій раді КазНУ ім. аль-Фарабі

 

Сергій Дзюба в Казахстані (філфак)

 

Гульнара Шаріпова,

кандидат філологічних наук, доцент Казахського національного університету імені аль-Фарабі, м.Алмати, Казахстан, спеціально для видання Біла хата


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/