Вторник, 19 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Відомі письменники з Луцька зустрілися з чернігівцями

Відомі письменники з Луцька зустрілися з чернігівцями


Читальний зал бібліотеки ім. М. Коцюбинського 14 жовтня ледве вмістив усіх охочих поспілкуватися з відомим письменницьким подружжям із Луцька Володимиром Лисом та Надією Гуменюк.

Обидва – лауреати численних літературних премій і, зокрема, «Коронація слова», роман Володимира Лиса «Століття Якова» був визнаний «кращим романом десятиліття» та екранізований. Творча зустріч пройшла в рамках фестивалю «Покровська книжкова толока».

І Володимир Лис, і Надія Гуменюк мають своїх численних шанувальників, але поєднує їхню творчість прагнення правдиво й переконливо описати життєві історії.

«Ми пишемо тільки про людей, про їхні почуття, про долю людини на тлі історії. – говорить Володимир Лис. – Я дуже радий, що зараз намітилася тенденція відходу від постмодернізму, у європейській літературі панує неореалізм. Це повернення до людських історій».

Обидва письменники розпочинали свій творчий шлях із журналістики. Саме це й зумовило те, що в центрі їхніх книжок – саме людські історії.

«Якби я не була журналістом, то, можливо, не стала б прозаїком, – говорить Надія Гуменюк. – Я створила багато портретів людей зі складними долями. Але в газеті ти обмежений: сторінка і все. А так багато ще залишається матеріалу».

Свій творчий шлях Надія Гуменюк розпочинала як поетеса. Її вірші в авторському виконанні викликали захват у присутніх.

Під час презентації письменники розповіли про свої книжки і, звичайно ж, представили щойно видані романи. Книга Надії Гуменюк «Корона на одну ніч» розповідає про маловідомий епізод історії. Конкурс «Міс Полонія» 1939 року та загадкова загибель його переможниці, яку знайшли мертвою наступного дня в готельному номері.

Роман Володимира Лиса «Обітниця» – про долі людей – мешканців невеличкої вулички з незвичною назвою Обітниця.

«Як не дивно, буває, що читачі вірять у правдивість того, що я в романах вигадав і не вірять у те, що я брав із реального життя», – зазначив Володимир Лис.

Після презентації усі охочі могли придбати книжки з автографом авторів. Примірники нових романів письменники також подарували бібліотеці ім. М. Коцюбинського.

Олена Терещенко

На першому фото: Володимир Лис


Комментирование закрыто

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/