Четверг, 25 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом


DSC09111Дарування — це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. Факт надходження дарів у бібліотеку — це показник престижу бібліотеки, її місця в суспільному житті та науці.

Працівники Чернігівської наукової бібліотеки  ім. В.Г.Короленка щиро вдячні тим, хто відгукнувся на Всеукраїнську  акцію ««Бібліотека українського воїна»  і став дарувальником. Будемо вдячні і тим, хто збирається долучитися до акції.

Меценатство та благодійність — одні з найповажніших рис поціновувачів книги, які докладають зусиль до наповнення інтелектуальної скарбниці. Книги, рукописи, колекції  передавались  до бібліотек тому, що люди вірили в призначення та благородну місію цього освітянського та культурного центру. Приємно, що дарувати книги стало доброю традицією у стінах нашої бібліотеки. Хоча акція тільки розпочалася, до неї вже долучились постійні дарувальники, які опікуються поповненням. Адже ця акція особлива – книги для наших  захисників.

З давніх давен скарбницею духовного багатства,  що поєднує минуле, сучасне і майбутнє — є книга.  Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником.

Ще  Моїсей, у книзі Второзаконня попереджав: « Коли будеш їсти і насищатися, і побудуєш добрі доми…», тобто серед благополуччя «дивися, щоб не загордилося серце твоє і не забув ти Господа, Бога твого… Який поточив для тебе джерело води з скелі гранітної, живив тебе в пустелі манною… щоб ти не сказав в серці твоєму: “моя сила, міць руки моєї здобули мені багатство це”, але щоб пам’ятав Господа, Бога твого, бо Він дає тобі силу набувати багатство…»

Саме слово «благодійність» означає – «чинити благі, тобто добрі діла». В основі благодійності лежить природній і Божий закон, а тому вона є притаманною кожній людині. Неможливо бути добрим і не бути благодійним, не чинити добрі діла, закриватися у собі, а повинен цими дарами ділитися з тими, що його оточують, з потребуючими. Тільки відчувши силу від спілкування з Повнотою Добра, можна бути по-справжньому добродійним. Коли людина відчуває оцю доброту Бога, то жертвує собою, служить іншим і не очікує за це винагороди. В іншому випадку, без цього духовного виміру, благодійність буде простим спонсорством.

«Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом» - Л.Костенко

Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна» ініційована Міністерством культури України для підтримки бойового духу та патріотичного виховання українських військовослужбовців була щиро підтримана Управлінням Державної міграційної служби в Чернігівській області.

DSC09115

Для збільшення фото, клацніть по ньому

30 квітня до  Чернігівської ОУНБ ім. В Г. Короленка завітали працівники міграційної служби  Альона Шевченко –    головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ УДМС України в  Чернігівській області та голова профспілкового комітету УДМС України в Чернігівській області  Тетяна Кириченко. Вони передали понад півтори сотні книжок українським воїнам.   Упродовж місяця працівники міграційної служби Чернігівщини як апарату, так і територіальних підрозділів, збирали книжки – усі екземпляри з домашніх бібліотек: класична художня література, детективи , фантастика,  любовні романи, поезія й казки. Серед авторів – Байрон, Шекспір, Сабатіні, Дюма, Чейз, а також кращі зразки  української  прози , збірники віршів Л.Костенко, Д.Луценка, Б.Олійника, Д.Іванова, В.Буденного.

Працівники бібліотеки вдячні  за подаровані книги і висловили надію на подальшу співпрацю.

Валентина КУЦЕНКО, головний бібліотекар відділу документів з суспільних та гуманітарних наук


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/