Пятница, 5 марта 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Від надмірних податків до інвентаризації землі


Про надмірну ставку земельного податку для підприємців і жителів міста та необхідність запровадження додаткових пільг на плату за землю обговорювали 10 травня в громадському прес-центрі «Ініціатива».

Участь у круглому столі взяли підприємці, представники Державної податкової інспекції України у м.Чернігові, начальник Управління земельних ресурсів та представники чотирьох політичних сил. А саме: Ірина Березинець, депутат Чернігівської міської ради від «Радикальної партії Ляшка», Ігор Андрійченко та Ярослав Ковтун, депутати від «ДемАльянсу», Вадим Соколюк, депутат від «Самопомочі» та Андрій Дериземля, депутат від «Солідарності».,

Плата за землю

Земельний податок  для чернігівців у 2016 році зріс від 6 до 14 разів. Це сталося через зміни до Податкового кодексу (врахування високого індексу інфляції в розрахунку, в 2015 це в 1,43 рази) та рішень Чернігівської міської ради 6 скликання  (висока процентна ставка відповідно до нормативно-грошової оцінки).

Підприємці міста вже відчули це підвищення, сплачуючи нові земельні податки з 1 січня 2016 року, а мешканці – дізнаються про них, отримавши рахунки від податкової у липні.

Порівняння ставок земельного податку наведений у таблиці:

Призначення земельної ділянки Ставка до 2016 року, грн. за 1 м2 Ставка у 2016 році, грн. за 1 м2 Кратність збільшення
Гаражі (індивідуальні) 0,50 2,828 5
Гаражі (кооперативні) 0,50 0,707 1,2
Будинки, присадибні ділянки 0,12 1,414 12
С/г, городництво 0,06 1,414 24
Транспорт, промисловість 4,242

 

Представниця Державної податкової інспекції України у м.Чернігові Гординська Людмила зазначила, що повернення минулорічних ставок для землі під гаражами, багатоповерховими забудовами, присадибними ділянками призведе до коливання надходжень в сумі лише 200 тис. грн. А податок для чернігівця за 10 соток землі (наприклад) становитиме не 1414 грн, а 120 грн.

Підприємці також наголошують на зменшенні ставок, адже тільки за рахунок інфляції земельний податок за 2014—2015 роки зріс на 179 %.

20160510_130826Склярець Андрій, голова правління ПАТ «Базис», наголосив, що навіть при запровадженні нових знижених ставок планові находження на 2016 рік від земельного податку та оренди землі в міський бюджет будуть не тільки виконані, а й перевиконані на декілька мільйонів гривень.

20160510_130813Іванов Костянтин, президент Чернігівської торгово-промислової палати, розповів про проведення нормативно-грошової оцінки за коефіцієнтами докризових років, за рахунок чого результат оцінки на разі перевищений. А також зауважив, що пропозиція запровадити пільги на ставки за землю – це не зниження плати як такої, а приведення її до економічно обґрунтованої.

Самоненко Сергій, директор ПБП «ВИМАЛ», навів приклади Чехії та Польщі, де ставка земельного податку зараз у 3,28 разів менше, ніж у Чернігові. «Поки ми товклися з цією ставкою за землю, у Словаччині побудували 15 нових автомобільних заводів. Транснаціональні компанії за останні 4 роки практично все, що хотіли побудувати, вже побудували. Інвестиційний пиріг вже з’їли. Залишилися крихти, які ми можемо взяти. А плата за землю – один із наріжних каменів, що приваблюють або відштовхують інвестиції», — каже Самоненко.

20160510_130857«Необхідно зберегти хоча б ті підприємства, що вже є», — вважає Попов Дмитро, віце-президент холдингу «Чексіл».

Соколюк Вадим зазначив, що фракція Чернігівської міської ради «Самопомічі» підтримує ініціативу запровадження пільг плати на землю зазначивши, що потрібно продумано врахувати надання можливостей бізнесу розвиватись та  наповнення бюджету міста.

20160510_130119Дериземля Андрій, депутат від «Солідарності, зазначив, що практично всі партії, що йшли на місцеві вибори, ставили одними із пріоритетів створення робочих місць та підтримка бізнесу.

20160510_130245Андрійченко Ігор, депутат від ДемАльянсу, прорахував, що без жодних пільг на плату за землю на мешканців та підприємців Чернігова ляже додатковий тягар у 47 млн. грн. А за пільг збереже платникам податків ці кошти. Депутат наголосив на необхідності широкого громадського діалогу та ухвалення спільного консолідованого рішення всіма сторонами.

Розрахунок орієнтовних змін до бюджетних надходжень м. Чернігова в 2016 році:

розрахунок земляПредставники податкової зауважили, що навіть при прийнятті цього рішення пільги на земельні плати ввійдуть у силу тільки з наступного року, а в 2016 – необхідно буде сплачувати по встановленим раніше ставкам.

Учасники круглого столу підтримали загострене Андрійченком питання щодо необхідності проведення інвентаризації земельних ділянок щодо фактичного  користування землею. Адже податкова та  Управління земельних ресурсів бачать тільки документально оформлені ділянки, що часто відрізняється від реального становища. Результатом інвентаризації може бути додаткові надходженнями до бюджету міста за рахунок раніше неоформлених ділянок чи виявлення самозахватів.

Загалом учасники круглого столу прийшли згоди щодо необхідності запровадження пільг на плату за землю враховуючи баланс інтересів містян та підприємців Чернігова.

Діалог щодо запровадження пільг на плату за землю триває.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/