Суббота, 20 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Валентин Мельничук: «Треба займатися економікою, а не популізмом!»


MelnichukНині Чернігівщина, як і вся країна, переживає непрості часи – економічний спад, відтік інвестицій. На сході країни і досі гинуть наші хлопці, кращі жителі області. Партія «Наш край» має свою стратегію виведення країни із кризи.

У команді партії – знані фахівці-промисловці, які зможуть показати найвищі результати навіть у стресових умовах. Валентин Мельничук – саме така людина. Про конкретні рецепти економічного успіху регіону – в інтерв’ю з ним.

– Пане Валентине, Ви досвідчений фахівець, чимало років на керівних посадах, відомий господарник. Поясніть нам, чому нині Чернігівщина не в найкращій своїй формі?

– Давайте говорити відверто – область у найгіршій формі за всі роки. Яка причина? Є такий вислів: кадри вирішують усе. Від непрофесійних рішень в економіці йде зубожіння людей. Я прийшов у політику ще в 1990 році, і прийшов із кращого підприємства Радянського Союзу – чернігівського пивкомбінату «Десна». Ми шість років поспіль визнавалися найкращими! Секрет простий: у нас була команда, націлена на результат. Тоді, у 90-х, гостро стояло питання підйому нашої економіки, самої інфляції було 1200–1500 відсотків на рік! За рік карбованець знецінювався так, що під кінець навіть не коштував і копійки.
А треба було платити людям зарплату, формувати бюджет міста. Як ми це робили? А дуже просто: економічні чинники ставили вище за політичні. Не те що нині – суцільний популізм!

– Чому нині політики не можуть нічого запропонувати громаді?

– На жаль, чимало нинішніх діячів не знають елементарних речей, у тому числі й Конституції України. Догосподарювалися до того, що дефіцит бюджету області перевищує 400 млн гривень. Це саме ті кошти, які необхідні для виплат зарплат вчителям, лікарям, бюджетникам. Якщо не буде змін, восени нас чекає катастрофа. Коли я на сесії  обласної ради виніс пропозицію утворити виконкоми – мене не підтримали. Мовляв, війна в країні іде, а я мрію про самостійну економіку в області.

– А який вихід?

– 3,2 млрд гривень дає тютюнова фабрика, більше мільярда – «Чернігівське пиво», «Чернігівгаз», місцевий підрозділ НАК «Нафтогаз Україна» – теж мільярд, тобто дохідна частина бюджету велика. Додамо сільське господарство – воно у нас останнім часом динамічно розвивається. І якщо всі ці цифри скласти докупи, то ми заробляємо десь близько 9 млрд. грн., а наш бюджет – 5,2 млрд. А ми кричимо, що в нас дотаційна область... Хіба ж ми збиткові? Зовсім ні! Просто треба займатись економікою, а не популізмом.

– Що конкретно має зробити влада?

– Інвестор на порожнє місце не прийде. Для нього потрібні умови. На пивзавод інвестори прийшли лише тоді, коли ми зробили свій продукт конкурентоздатним. На збиткові підприємства приходять лише рейдери. Ми роздаємо свої національні надбання іноземцям. Ось, наприклад, громадянин Росії Гупта купив «Хімволокно». І не встигли всі оговтатись, як він почав пускати під ніж обладнання – бо в нього були потужні хімічні заводи в Росії! Навіщо йому конкуренти? Нам довелося докласти зусиль, щоб повернути підприємство.

– Який економічний рецепт ви б прописали Чернігівській області?

– У нас сьогодні всі забули про таку просту річ, як планування. У нас є держслужбовці, які не мають елементарних економічних знань.

Тому рецепт для Чернігівщини такий: лише економіка – жодних амбіцій, жодного популізму. І варто пам’ятати: поганий мир завжди кращий, ніж добра війна.

Саме до цього нам прагнути. Основний пріоритет «Нашого краю» – область, чернігівці, наші люди, наш дім. Ось це ми маємо зміцнювати. Розвивати внутрішній ринок, заводити сюди грошові потоки, не дозволяти розкрадати гроші платників податків.

Лише за таких умов у нас буде наповнений бюджет та добробут у кожній хаті.

Спілкувалась Тетяна ТЕРЕЩЕНКО

Довідково. Валентин Мельничук – відомий промисловець, політик, майже 30 років працює на державній службі. Перший за часів Незалежності України міський голова Чернігова, двічі губернатор області. Нині заступник голови обласної ради. Саме з його головуванням на Чернігівщина пов’язують найдинамічніший етап розвитку області.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/